Syntéza 3MPA

Syntéza 3MPA

3-MPA je organosulfurová sloučenina vzorce HSCH2CH2CO2H.
Je to bifunkční molekula, která obsahuje jak karboxylovou kyselinu, tak thiolové skupiny.
Je odvozen od přidání sirovodíku k kyselině akrylové.
Chat teď

Podrobnosti o produktu

Kyselina 3-merkaptopropionová je meziprodukt farmaceutického chlormezanonu. Kyselina thiopropionová může být také použita k přípravě zesíťovacích činidel, tvrdidel, přísad pryskyřice, antioxidantů, katalyzátorů a biochemických činidel. Kyselina thiopropionová v Číně může být také použita jako ester cínu s tepelným stabilizátorem PVC. Vzhledem k jedinečným vlastnostem kyseliny β-merkaptopropionové je tržní vyhlídka velmi široká a vyrábí se pouze ve třetí farmaceutické továrně v severovýchodní Číně. Používá metodu thiomočoviny, nízký obsah produktu, dlouhou reakční dobu, komplikovaný proces, vysokou náklady a tři odpady. Velký. Proto je velmi důležité studovat syntézu kyseliny 3-merkaptopropionové.

Syntéza kyseliny 3-thiopropanové

1.1 Mechanismus syntézy kyseliny beta-merkaptopropionové

Syntéza kyseliny 3-merkaptopropionové v Číně CAS 107-96-0 se provádí podle následujících reakcí:

3MPA

Konkurenční reakce (2) a (3) mezi dvěma produkty získanými v reakci (1) a přidaným AN jsou klíčovými faktory ovlivňujícími výtěžek cílového produktu. Výskyt (2) může být snížen přidáním vhodného množství sirného prášku a (3) vytvořená kyselina dithiodipropionová může být snížena práškem zinku, aby se rozbily vazby za vzniku kyseliny 3-merkaptopropionové.

1.2 Reakční kroky rhenia

Do tříhrdlé baňky o objemu 1000 ml bylo přidáno 261,3 g 30% vodného roztoku sulfidu sodného a 2,7 g práškového síry. Po zahřátí a rozpuštění přidejte po kapkách 53 g akrylonitrilu při 45 ° C po dobu 1,5 hodiny, plně reagujte po dobu 2 hodin, okyselte 254 ml koncentrované kyseliny chlorovodíkové, přidejte 81 g vody a zahřívejte pod zpětným chladičem při 110 - 112 ° C po dobu 3 hodin, snižte teplotu na Při 80 až 90 ° C se přidá 44 g zinkového prášku a použije se kyselina chlorovodíková. PH se upraví od 1 do 2, čímž se získá vodný roztok 3-merkaptopropionové kyseliny.

1.3 Čištění kyseliny 3-merkaptopropionové

Vodný roztok kyseliny p-merkaptopropionové byl extrahován ethylacetátem a třikrát opakován, čímž byla získána organická fáze. Organická fáze se oddestiluje při 0,095 MPa, čímž se získá surový produkt. Surový produkt byl podroben vakuové destilaci a frakce 100 ° C až 102 ° C byla odebrána při 665 Pa za získání bezbarvé průhledné kapaliny. Čistota 3-merkaptopropionové kyseliny byla měřena jodometrickou metodou.


Hot Tags: syntéza 3mpa, Čína, výrobci, dodavatelé, továrna

Dotaz

You Might Also Like