Herbicid Irgarolu 1051

Herbicid Irgarolu 1051

Irgarol 1051 je herbicid široce používaný v zemědělství a používaný jako algicid v mořských antivegetativních barvách.
Mechanismus účinku Irgarolu 1051 spočívá také v inhibici fotosyntézy rostlin blokováním přenosu elektronů PSⅡ, což je velmi účinné proti řasám ve sladké vodě a mořské vodě.
Chat teď

Podrobnosti o produktu

název

Herbicid Irgarolu 1051

Molekulární vzorec

C11H19N5S

Molekulární váha

253.37

Registrační číslo CAS

28159-98-0

EINECS

248-872-3

Vzhled

bílý prášek

Test

98% min. HPLC

Popis

Znečištění moří označuje připevnění a hromadění mořských fixních organismů (jako jsou barnacles, mušle, coilworms a mořské řasy) na povrchu umělých zařízení. S neustálým rozvojem mořského průmyslu je škoda způsobená biologickým znečištěním moří stále vážnější. Organické povlaky proti znečištění cínem a oxidem měďnatým způsobily v posledních několika desetiletích velké škody v mořském prostředí a byly zakázány nebo omezeny, takže je nutné vyvinout ekologicky šetrné prostředky proti znečištění. Mořské mikroorganismy mají ekologický účinek na znečištěné organismy a určité sekundární metabolity produkované mikroorganismy mohou vyvolat nebo potlačit připevnění znečišťujících organismů.

Irgarol 1051 je herbicid široce používaný v zemědělství a používaný jako algicid v mořských antivegetativních barvách. Jeho výrobcem je švýcarská společnost Ciba. Mechanismus účinku Irgarolu 1051 spočívá také v inhibici fotosyntézy rostlin blokováním přenosu elektronů PSⅡ, což je velmi účinné proti řasám ve sladké vodě a mořské vodě. Ve srovnání s jinými přísadami proti znečištění má Irgarol 1051 nízkou rozpustnost ve vodě, zejména ve formě nerozpustných látek, které mohou ve vodě rychle difundovat, takže znečišťují větší plochy a ovlivňují více organismů. Irgarol1051 má extrémně vysoké koncentrace ve vodních útvarech a sedimentech. Jeho chemické vlastnosti jsou stabilní a jeho degradace je velmi pomalá. Poločasy ve sladkovodních a mořských sedimentech jsou 100 d, respektive 200 d. Studie zjistila, že Irgarol 1051 bude vykazovat potenciální ekologické riziko, pokud ve vodě dosáhne 0,024 μg / l, avšak tato hodnota byla v mnoha oblastech světa překročena. Liu D a kol. (1999) zjistili, že Irgarol 1051 významně inhibuje růst necílových mořských řas při 50 ng / l, s extrémně vysokou toxicitou. Evans a kol. (2000) zjistili, že Irgarol 1051 může při velmi nízkých koncentracích poškodit korálové symbiotické mikrořasy, mangrovy, mořské řasy a savce, kteří se živí mořskými řasami. Irgarol 1051 byl zjištěn v mnoha zemích a provedl mnoho výzkumných prací, ale o dlouhodobých účincích Irgarolu 1051 je známo jen málo. Studie zjistila, že Irgarol 1051 lze degradovat různými způsoby, například: katalytická hydrolýza a fotodegradace. Hlavní produkty degradace těchto procesů, M1 a M3, si stále zachovávají heterocyklický kruh Irgarolu 1051 a jsou toxičtější a obtížněji se odbourávají. Byly nalezeny v Japonsku, Španělsku a Velké Británii.


Hot Tags: herbicid irgarolu 1051, Čína, výrobci, dodavatelé, továrna

Dotaz

You Might Also Like