Rozdíl mezi ethanolem a IPA

Rozdíl mezi ethanolem a IPA

Nejčastěji používanými alkoholifikáty jsou ethanol a isopropanol.
Chat teď

Podrobnosti o produktu

hand-sanitizer

1. Dezinfekční prostředek proti alkoholu

Nejčastěji používanými alkoholovými dezinfekčními prostředky jsou ethanol a isopropanol, které mohou koagulovat bílkoviny a způsobit smrt mikroorganismů. Jedná se o středně účinný dezinfekční prostředek, který může zabít bakteriální reprodukci a poškodit většinu lipofilních virů, jako je virus herpes simplex, virus hepatitidy B, virus lidské imunodeficience atd.

Alkoholový mikrobicidový účinek bude ovlivněn organickou hmotou, a protože je těkavý, měla by být použita dezinfekce nebo opakované čištění, aby se zajistila doba jeho působení. Alkoholy se často používají jako rozpouštědla pro určité dezinfekční prostředky a mají synergický účinek. Obvyklá koncentrace je 75%. Podle zahraničních zpráv: 80% ethanolu má vynikající inaktivační účinek na virus. V posledních letech existuje mnoho složených alkoholových dezinfekčních prostředků doma i v zahraničí, tyto produkty se většinou používají pro dezinfekci pokožky rukou.

2. Fyzikální a chemické vlastnosti

Alkohol je také ethanol. Koncentrace ethanolu lékařského není nižší než 94,58 %W/ml. Je to bezbarvá a průhledná kapalina. Je těkavá, má kořeněnou chuť, snadno se hoří a může být smíchána s vodou v jakémkoli poměru.

Denaturovaný alkohol přidává toxické látky do ethanolu, jako je methanol, formaldehyd, rtuť atd. Není pitná, ale může být použita k dezinfekci a jeho role je stejná jako ethanol.

Isopropylalkohol, bezbarvá, těkavá kapalina, je izomer n-propanol CH3-CH3-CH2-CH2OH. Koncentrace není menší než 98,5%. Je to bezbarvá a jasná hořlavá kapalina. Má vůni podobnou vůni acetonu a ethanolu. Má mírně hořkou chuť a může být smíchán s vodou a ethanolem.

3. Jak používat

75% roztok ethanolu se používá pro ponoření, drhnutí a dezinfekci, zejména pro dezinfekci rukou.

70% roztok isopropylalkoholu se používá k namáčení, drhnutí a dezinfekci.

4. Baktericidní účinek

Ethanol má vražedný účinek na bakteriální množení, viry a houbové spory. Grampozitivní bakterie jsou o něco odolnější než gramnegativní bakterie a nejsou účinné proti bakteriálním spórám.

Isopropylalkohol může zabít bakteriální reprodukci, některé viry a plísňové spory, ale ne bakteriální spory.

5. Účinnost dezinfekce

Alkohol a isopropylalkohol se běžně používají středně účinné dezinfekční prostředky. Rozdíl v dezinfekčním účinku není příliš velký. Pokud opravdu potřebujete vyšší nebo nižší úroveň, isopropylalkohol má lepší dezinfekční účinek než alkohol, protože formální složkou isopropylalkoholu je dimethyl methanol, který obsahuje dvě skupiny methylových skupin, výrazně zvyšuje jeho lipofilitu, což je přičítána vynikajícím hydrofilním lipofilním amphoterickým alkoholům. Vzhledem k jeho silné propustnosti, jeho kontaktní schopnost proti bakteriím a plísním byla také zvýšena odpovídajícím způsobem. Alkohol obecně odkazuje na 75% ethanol lékařský vodný roztok, který má soubor ethylových skupin. Pronikání ethylových skupin je slabší než u methylových skupin. To také způsobí, že funkční mezera mezi těmito dvěma, které mají být dále prohloubeny. Složení mnoha lékařských dezinfekčních tablet na trhu je ve skutečnosti složeno ze 70% isopropylalkoholu a netkané textilie.


Hot Tags: rozdíl mezi etanolem a ipa, Čína, výrobci, dodavatelé, tovární

Dotaz

Mohlo by se Vám také líbit