Kyselina M-toluová pro syntézu změkčovadla

Kyselina M-toluová pro syntézu změkčovadla

Jako surovina pro organickou syntézu a jako meziprodukt pro pesticidy se kyselina m-methylbenzoová široce používá při syntéze methyldiethylaminu a m-methylnitrilu, jakož i při výrobě herbicidů, repelentů a změkčovadel.
Chat teď

Podrobnosti o produktu


název

m-Toluová kyselina

Číslo CAS

99-04-7

Zkouška

98% min. HPLC

Popis

S neustálým zlepšováním života a znalostí moderních lidí a přenosem síťových informací univerzitami se přidávání různých aditiv do polymerních materiálů doma i v zahraničí bere velmi vážně. Plasty, povlaky, guma a další průmyslová odvětví přidaly změkčovadla. Poptávka roste. Protože se však má za to, že dioktylftalát (DOP) má karcinogenní účinek, přitahuje pozornost a vývoj nových a bezpečných a účinných změkčovadel šetrných k životnímu prostředí.

Vznikly také změkčovadla šetrná k životnímu prostředí, jako například řada esterů kyseliny cyklohexan dikarboxylové, řada rostlinných olejů a řada polyolů. Výrobci kyseliny M-toluové zjistili, že v této oblasti našli uplatnění výrobky z m-toluové kyseliny. Například změkčovadlo dietylenglykol dim-methylbenzoátu syntetizované z něj má plastifikační výkon blízký dioktylftalátu (DOP). Ester je nový plastifikátor s nízkou toxicitou, bezpečností a ochranou životního prostředí. To nevyhnutelně povede k prudkému nárůstu poptávky po kyselině M-toluové a také se zvýší syntéza kyseliny m-toluové.

Změkčovadlo běžně používané v antikorozních povlacích FVC je také dioktylftalát (DOP). Když plastifikátory hrají plastifikační roli, obvykle procházejí vodíkovými vazbami, stohováním a hydrofobními účinky. Schopnost vodíkové vazby di-m-methylbenzoátu diethylenglykolu bude významně zvýšena, což je jeden ze základních důvodů, proč může zvýšit prodloužení při přetržení PVC. Po posílení slabé interakce mezi strukturálními jednotkami se vazba stává blíž. U antikorozních povlaků FVC je velmi důležité, aby změkčovadla umožnila bázi modifikovaného fluororesinu účastnit se slabých interakcí. Pro menší atomy, jako je fluor, uhlík a vodík, je nezbytná schopnost změkčovadel tvořit vodíkové vazby. Ve srovnání s DOP zvyšuje nárůst počtu přijímačů vodíkových vazeb šanci na vytvoření vodíkových vazeb, což je vlastní faktor, že jeho plastifikační výkon na PVC může být srovnatelný s DOP.

Proto, jako výrobci kyseliny 3-methylbenzoové, věříme, že objev dietylenglykol-benzoátu di-m-toluové kyseliny a dalších potenciálních změkčovadel derivátů polyol derivátů kyseliny m-toluové určitě zvýší antikorozní povlaky FVC. Použití změkčovadel má přímý dopad.


Hot Tags: kyselina m-toluová pro syntézu změkčovadla, Čína, výrobci, dodavatelé, továrna

Dotaz

You Might Also Like