2 měsíce exportu exportu dat, situace není optimální!

- Mar 18, 2019-

Nedávno, provincie Šan-tung vydala údaje o vývozu pneumatik za leden až únor 2019. Během sledovaného období byla celková hodnota vývozu pneumatik v provincii 8,36 miliard juanů, což je tempo růstu pouze 1,4% ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. Lze říci, že průmysl pneumatik Shandong je letos bezútěšný. Oxid titaničitý, který dodáváme, se používá jako barvivo v kaučuku, ale má také výztužné, proti stárnutí a plnicí účinky.


Podle některých zdrojů průmyslu, podle údajů, Shandong je vývoz pneumatik v únoru byl 3,08 miliardy juanů, ve srovnání s 3,48 miliardy juanů ve stejném období loňského roku, to znamená, že objem vývozu v únoru byl skutečně snížen. Ve srovnání s předchozím rokem se ceny různých výrobků z pneumatik značně zvýšily, takže je předem zjištěno, že objem vývozu je ovlivněn „dvojím odporem“.


Když se znovu podíváme na město Dongying, celkový vývoz pneumatik ve městě v lednu letošního roku činil 1,86 miliardy juanů ve srovnání s 1,61 miliardami yuanů ve stejném období loňského roku. Celková hodnota vývozu se oproti celkové hodnotě vývozu zvýšila, ale tempo růstu vývozu se však snížilo o 1,3 procentního bodu, což odráží obtížnost vývozu do jisté míry.


Místní praktici ukázali, že oficiální odvod „dvojnásobné“ daně v EU a USA způsobil prudký nárůst exportního tlaku podniků. V roce 2019 a v příštích několika letech je obtížné zlepšit strukturu hospodářské soutěže mezi domácími podniky. Rostou také výrobní a prodejní náklady podniků. Velcí, výrobci se potýkají s problémy v letošním dobrém podnikání.