2019 Vyjednávání o dohodě Potash

- May 02, 2019-

V současné době, celkové množství chloridu draselného přístavu v Číně je stále asi 2,5 milionu tun, a celkové množství přístavních vkladů od konce dubna do konce loňského roku bylo pouze 215-2,3 milionů tun. Říká se, že množství dovozů bude v pozdějším období značně sníženo, ale konec konců, je to jen pověst, který rok není ten případ? V podstatě se objem dovozu od května výrazně snížil a chlor v květnu až srpnu v posledních letech. Měsíční průměrný dovozní objem draslíku je pouze 300 000 - 500 000 tun, takže i v případě, že se sníží, záleží na skutečném stupni a měl by být doplněn domácí produkcí draslíku. Proto, po tom všem, tam bylo hodně dovozů v prvním čtvrtletí, a tam bylo spousta dočasných vkladů v Hong Kongu, takže nejsme ve spěchu o tom mluvit.

Někteří lidé mohou říci, že chybí nyní znamená nedostatek v budoucnosti. Pokud se o to nestaráte, stanete se pasivními v pozdější fázi a budete nuceni přijímat vysoké ceny. Má to smysl říkat, je to možné, ale prostý důvod, proč dovozce nerozumí? Takže nejsem ve spěchu, abych mluvil, autor je více nakloněn tomu, že objem pozdějšího příchodu by neměl být příliš malý, alespoň v krátkodobém horizontu, stále máme dost Spodek plynu.

Nebo, z jiného úhlu, v obchodních jednáních, možná dovozce ještě nejednal novou dovozní cenu, tuzemskou cenu lze udržet nad nákladovou linií nebo nad ziskovou linií, která je pro ně uspokojivá, takže lidé nejsou v spěchat, pak to je ten případ. O co se obáváme?

Také se rozumí, že mezinárodní cena potaše se stabilizovala na půl roku poté, co prodávající neustále zlepšoval a propagoval. Tato mezinárodní situace je pro nás velmi přínosná a na druhé straně je mezinárodní nová výrobní kapacita neustále „vystavena“. Dokonce i když většina z nich skutečně musí uvolnit produkci na další rok nebo dokonce tři nebo pět let, psychologický dopad postupně předpojal hlas kupujícímu.

V důsledku toho je nepochybně nejmenší možnost, že čínská velká smluvní cena dále vzroste na základě loňských 290 dolarů. Nyní je možnost udržení stability největší a není nemožné udělat malou kapku. Zahraniční podnikatelé proto nejsou ochotni jednat s Čínou. Nepodpořili prozatím dobrou podporu, nebo snad doufají, že se Čína bude postupně měnit z přebytku na zásoby, aby čínský trh mohl být stabilizován nebo dokonce tlačit na mezinárodní ceny potašu.

Samozřejmě, na konci, kdo může přetáhnout, to není něco, co lze nyní vidět. Konfrontace mezi oběma stranami je klidná, ale naprosto stimulující. Neznamená to navíc, že pokles produkce Číny bude nutně znamenat, že ji povedou zahraniční dodavatelé. Nadměrná nabídka mezinárodních výrobních kapacit a čínská strategie „jít ven“ nás činí stále prostorem pro manévrování.

Můžeme to zcela pochopit, dokud nebudou žádné zprávy o velkých vyjednáváních o smlouvách: protože akcie nejsou na skladě nebo cena není býčí, jednání ještě nezačala a obrat mezinárodních cen potašu je věcí velkého síla, takže alespoň v krátkodobém horizontu nejsme ve spěchu.

Takzvané velké vyjednávání smluv je vlastně korouhvička, která může komplexně odrážet situaci na trhu v určitém časovém období. Nedávno vzrostly a klesly domácí ceny chloridu draselného. Obecně platí, že dočasná stabilita je blízko zdánlivé nákladové linie. Co se týče samotného trhu, jak dobré nebo špatné to je. Lze říci, že cena chloridu draselného opět stála na křižovatce. Klíčem k budoucímu vývoji je skutečná situace domácí produkce draslíku, následovaná změnami na mezinárodních trzích.

Prozatím je tato větrná korouhvička vychýlena směrem dolů. I když je prostor omezený a stále existuje možnost změny, nemělo by se uvažovat alespoň o druhé polovině roku. Nicméně, pro následné uživatele, kteří stále mají poptávku, protože prodávající se nebude starat o velký pokles, bude to tak dobré, jak je to možné. Neochotný prodej a spekulace se z času na čas zjevně objeví, takže řádné předčasné nákupy jsou stále nutné.