Akzo Nobel uvádí na trh recyklovatelnou barvu

- Oct 10, 2019-

Aksu Nobel se stal prvním významným výrobcem recyklovaných povlaků díky průkopnickému partnerství se specialistou na správu zdrojů Veolia ve Velké Británii.

Revoluční matný krém Evolve vyvinutý společností Dulux Trade značky je vyroben z odpadu z plechovek od jiných lidí, aby se snížilo množství skládek.

Výrobci ropné pryskyřice C9 uvedli, že po recyklaci zbývající bílé barvy společnost Veolia třídí, filtruje a vylepšuje. Poté byl přepracován novou barvou AkzoNobel a důkladně testován, aby se zajistilo, že každá plechovka splňuje vysoké standardy očekávané společností Dulux Trade. Konečný produkt obsahuje 35% recyklované barvy.

Rudd Joosten, hlavní provozní ředitel AkzoNobel, řekl: „Neustále hledáme nové způsoby, jak podpořit udržitelné inovace, omezit plýtvání a vytvořit recyklační ekonomiku, a zároveň našim zákazníkům nabízíme nová řešení, která neovlivňují kvalitu.“ „Představením Evolve, Snížíme uhlíkovou stopu produktů Dulux Trade a pomůžeme našim zákazníkům dosáhnout jejich cílů udržitelnosti. ““

Rinke van Heiningen, ředitelka pro udržitelnost v AkzoNobel, dodala: „Udržitelnost je jádrem našeho podnikání. Proto se zaměřujeme na vývoj produktů a technologií, které mají nejpříznivější dopad. Víme také, že lidé očekávají více než jen značky. Produkty, takže se vždy snažíme poskytovat nejudržitelnější a nejvýznamnější řešení. “

Evolve byl vytvořen po letech investic, tvrdé práce a odhodlání zlepšovat udržitelné produkty společnosti. Zvláštním úspěchem je snížení uhlíkové stopy na litr výroby povlaků Evolve o více než 10% (ve srovnání se standardními vinylovými matnými materiály).

Produkt byl přísně testován odborníky na výzkum a vývoj a byl slepě testován malířskými a natěračskými firmami. Bylo také provedeno mnoho pokusů v malém měřítku.

Josten pokračoval: „Zahájení tohoto nového nátěru je pro AkzoNobel jen posledním krokem k dosažení cílů udržitelnosti a přispívá k utěsnění recyklačního cyklu odpadu. Takto budujeme udržitelné vedoucí postavení v průmyslu nátěrů a nátěrů. Další příklad tempa hráči."