Anthraquinonové barvivo

- Sep 13, 2019-

Hydrazinová barviva jsou různá barviva derivátů hydrazinu syntetizovaná z hydrazinu a různá kondenzovaná barviva cyklických ketonů syntetizovaná z derivátů hydrazinu. Obecně mají antrachinonová barviva dobrou stálost vůči světlu a stálost při praní a zaujímají důležitou pozici v oblasti syntetických barviv.

V 19. století bylo přírodní barvivo používané ve starověku směsí hydroxyindolu. Později byly syntetizovány různé deriváty alizarinu a byly komplexovány s různými kovovými solemi, jako jsou soli chrómu a soli hliníku, za vzniku mořidlových barviv.

Mezi jednoduché deriváty hydrazinu patří guanaminové sloučeniny, hydrazinové halogenové sloučeniny a podobně. Hydrazin reaguje s glycerinem v zinku a koncentrované kyselině sírové za získání benzoinu a jeho derivátů, a různými kondenzačními reakcemi nebo podobně mohou být vyrobena různá kypová barviva mající velkou molekulovou hmotnost, jasnou barvu a vysokou stálost. Použitím hydrazinu jako suroviny pomocí sloučeniny kyseliny sulfonové obsahující aminoskupinu, hydroxylovou skupinu nebo halogen lze připravit celou řadu pokročilých kyselých barviv a reaktivních barviv.

V posledních letech je díky rychlému vývoji syntetických vláken mnoho disperzních barviv potřebných pro syntetická vlákna, zejména polyesterová vlákna, jasně zbarveno a široce používáno a jsou vyrobeny ze sloučeniny obsahující hydrofilní substituent.

Tantal má disperzní barviva, kyselá barviva, kypová barviva, reaktivní barviva atd. A vyvinul se do třídy barviv s dobrými chromatografickými vlastnostmi a dobrým výkonem. Existuje více než 400 druhů antrachinonových barviv, jako je 2-methylanthrachinon Rafinované CAS č. 84-54-8, který hraje důležitou roli v oblasti syntetických barviv. Terpenoidy se skládají hlavně ze čtyř modrých barviv. Lanthanidová barviva jsou jasnější a Longsheng je má. Haixiang Pharmaceuticals obsahuje pouze reaktivní barviva s hydrazinem.