Arkema otevírá nový závod na výrobu pryskyřic v Indii

- Jul 06, 2019-

powder coating resin

Arkema oznámila založení nového závodu na výrobu práškových nátěrových pryskyřic (továrna Mainline Petroleum Resin C9) v Navi Mumbai v Indii. Součástí je i profesionální laboratoř zaměřená na vývoj aplikací a technickou podporu. Společnost uvedla, že závod pomůže společnosti Arkema lépe sloužit svým zákazníkům na rychle rostoucím trhu s práškovými barvami v Indii, v oblasti Perského zálivu a okolních zemích.

Marc Schuller, výkonný viceprezident společnosti Arkema Coatings (Petroleum Resin C9), uvedl: „Nové zařízení výrazně rozšířilo globální stopu produktu, což nám umožňuje lépe vyhovět místním potřebám Indie a jihovýchodní Asie. Indie je nejrozvinutějším z těchto produktů. Jeden z rychlých trhů. Nové zařízení poskytne tvůrcům v regionu spolehlivou dodávku a zdroje potřebné pro snadný vývoj vysoce výkonných produktů pro povrchové úpravy práškových barev s nízkým obsahem VOC. “

Nový závod bude vyrábět polyesterové práškové pryskyřice prodávané pod ochrannou známkou REAFREE. Polyesterová pryskyřice REAFREE se používá hlavně při vývoji práškových nátěrů s nízkým obsahem VOC, které se široce používají v průmyslových oborech a v architektonických aplikacích.

Arkema také vyrábí alkydové, akrylové a bezolejové polyesterové pryskyřice a reaktivní polyamidové pryskyřice ve svém výrobním závodě v Navi Mumbai. Laboratoř pro výzkum a vývoj práškových povlaků (hlavní surovina Petroleum Resin C9) je provozována ve svém závodě v Sant Celoni ve Španělsku a v North Kansas City v Missouri.