Očekává se, že ceny oxidu titaničitého vzrostou

- Apr 12, 2019-

V poslední době, vzhledem k nedávnému nárůstu čínských spotových vývozních cen, může v druhém čtvrtletí vzrůst jednání o asijských cenách oxidu titaničitého (TiO2). Ačkoli současné vyjednávání cen je stále v raných fázích, někteří kupující ze smluvních stran obdrželi od výrobců vyšší kotace a kotace od prvního čtvrtletí vzrostly o 100-150 USD / tunu.


Vzhledem k výkyvům souvisejícím s devizovým kurzem se spotová cena čínského vývozu oxidu titaničitého v poslední době zvýšila. Podle údajů ICIS byla spotová cena oxidu titaničitého vyváženého Čínou 15. března 2250 ~ 2400 USD / tunu (FOB, Čína), která od začátku února vzrostla o přibližně 3,3%.


Začátkem tohoto roku čínští obchodníci a distributoři oxidu titaničitého udržovali nízké zásoby, aby snížili ztráty. Čínský výrobce oxidu titaničitého řekl: „Mezinárodní dodavatelé se budou snažit zvýšit své kotace ve druhém čtvrtletí, aby si udrželi prémii na čínský vývoz.“ Někteří asijští kupci jsou opatrní a doufají, že diskusi o cenách zakázek ukončí co nejdříve ve druhém čtvrtletí . Čínské spotové ceny dále porostou. Cílem těchto kupujících je dokončit smluvní cenu druhého čtvrtletí na začátku dubna.


V jihovýchodní Asii se v posledních dvou měsících začala zvyšovat poptávka v průmyslu nátěrových hmot a nátěrových hmot. Nicméně všeobecné volby, které se budou konat v Thajsku 24. března a Indonésie 17. dubna, mohou oddálit očekávaný nárůst poptávky. V Indii bude možná nutné počkat sezónní zotavení poptávky až do července. V důsledku toho se výrazně zvýšil odpor kupujících ve srovnání s jinými asijskými trhy. Kupující oxidu titaničitého v průmyslu nátěrových hmot a nátěrových hmot v Indii řekl: „Červen je obvykle začátkem období dešťů v Indii a jeho poptávka po proudu bude poměrně nízká.“