Ceny oxidu titaničitého mají padlé

- Jun 06, 2019-

Asijské ceny oxidu titaničitého budou i nadále klesat v důsledku intenzivnějšího obchodního napětí mezi Čínou a Spojenými státy. Mezi nimi se oslabila důvěra spotřebitelů v Asii a pigmenty oxidu titaničitého také utrpěly ztráty v důsledku sezónní stagnace. Údaje ICIS ukazují, že 24. května byla spotová cena čínského vývozu oxidu titaničitého 2250 ~ 2350 USD / tunu (FOB).


V prvním čtvrtletí letošního roku čínský dovoz pigmentů oxidu titaničitého pocházejících z USA meziročně poklesl. Čínský vývoz oxidu titaničitého do Spojených států zároveň poklesl a některé produkty byly převedeny na asijský trh. Vzhledem k tomu, čínské výrobky jsou více nákladově konkurenceschopné, někteří kupující v jihovýchodní Asii a Indii rozhodnou dovážet čínské výrobky. Kurzové faktory zároveň podpoří čínské výrobce oxidu titaničitého, aby podporovali vývoz. Tyto faktory potlačily cenu asijského oxidu titaničitého.


Kromě toho nálada na trhu byla pomalá a účastníci byli opatrní. Očekává se, že poptávka Číny zůstane slabá od června do srpna. V Indii se může v červnu postupně snižovat poptávka po nátěrových hmotách a nátěrových hmotách. Přiměřené dodávky na trhu jihovýchodní Asie mohou vyvíjet tlak na snižování cen asijských oxidů titaničitých.