Může konzumace tablet vápníku zabránit osteoporóze?

- Jul 05, 2019-

20. října každého roku je Světový den osteoporózy, ale podle údajů Mezinárodní nadace pro osteoporózu (IOF): fraktury osteoporózy se vyskytují každé 3 sekundy na světě, 1/3 žen a 1/5 mužů bude po 50 letech pociťovat zlomeninu, a 20% pacientů se zlomeninou kyčle zemře do 6 měsíců po zlomenině.

„Bílá kniha o čínské osteoporóze“ poukázala na to, že nejméně 70 milionů lidí v Číně trpí osteoporózou a dalších 210 milionů lidí má nižší kostní hmotu než normální standardy, a existuje riziko osteoporózy. Jak tomu tedy správně zabránit?

 

1

Tři typy osteoporózy

Osteoporóza je systémové onemocnění kostí charakterizované nízkou kostní hmotou, kostní mikrostrukturální destrukcí, zvýšenou fragilitou kostí a náchylností ke zlomeninám. Existuje mnoho důvodů pro osteoporózu. Podle predispozičních faktorů se dělí hlavně do tří kategorií:

1

Primární osteoporóza

Primární osteoporóza, zejména u žen po menopauze, po 50 letech mužů, je často rozdělena do dvou kategorií.

Postmenopauzální osteoporóza u žen

Po menopauze je riziko osteoporózy čtyřikrát vyšší než u mužů. Postmenopauzální funkce vaječníků klesá, hladina estrogenu v těle je snížena, kostní absorpce je mnohem rychlejší než tvorba kostí, kostní hmota se neustále ztrácí a riziko osteoporózy se snadno zvyšuje.

Degenerativní osteoporóza u starších osob

Statistiky ukazují, že výskyt osteoporózy se zvýšil z 1% na 11% po 35 letech věku, což úzce souvisí se ztrátou kostí. Lidské tělo dosáhlo vrcholu ve věku 30 let a poté bylo ztraceno rychlostí 0,8% ročně.

A jak se věk zvyšuje, zhoršují se fyziologické funkce těla, metabolismus se zpomaluje a vlastní kostní tvorba se snižuje. Je ovlivněna redukce pohlavních hormonů, fyziologický pokles renálních funkcí, kostní kůra a kostní spongióz a pravděpodobnost výskytu osteoporózy.

2

Sekundární osteoporóza

Sekundární osteoporóza je primárně spojena s určitými nemocemi a drogami. Jako je hypertyreóza, diabetes, léze hypofýzy a jiná endokrinní onemocnění, revmatoidní artritida, onemocnění ledvin, nádorové léze.

Dlouhodobé užívání některých imunosupresiv, glukokortikoidů a dalších léků může také zvýšit riziko osteoporózy.

3

Idiopatická osteoporóza

U mladých lidí se může objevit idiopatická osteoporóza, včetně dospívajících, osteoporózy dospělých, těhotenství u žen a osteoporózy během laktace.


Tři běžné „chyby vápníku“

Především je zřejmé, že vápník úzce souvisí se zdravím kostí. Mnoho lidí však jíst tablety vápníku každý den a stav se zlepšuje. Někteří lidé dokonce vědomě přidávají tablety vápníku a dochází k osteoporóze. Jaký je důvod? Může souviset s následujícími nedorozuměními.

1

Mýtus 1: Starší lidé potřebují doplnění vápníku?

Ačkoli má osteoporóza mladší trend, lidé středního a staršího věku jsou více ohroženi, což vede některé lidi k domněnce, že vápník je potřebný pouze tehdy, když jsou starší. vlastně ne.

Především je růst a vývoj každé osoby, včetně plodu během těhotenství, neoddělitelný od vápníku. Obecně je příjem vápníku u dospívajících nejméně 1 000 mg / den, ale jeho absorpční kapacita vápníku je lepší. Doporučuje se získat více ze stravy. Pokud ovlivňuje vývoj, může být doplněn vápníkem.


Za druhé, lidská kostní hmota je jako ukládání penzijních fondů, což je potenciál pro akumulaci v budoucnosti. Do 30 let dosáhne kostní hmota lidského těla svého vrcholu a poté se nesníží. Když je uložena maximální kostní hmota, doba osteoporózy je relativně pozdější a stupeň je lehčí.

A co víc, když jste staří, osteoporóza a suplementace vápníkem, absorpční kapacita těla není tak dobrá jako dříve, účinek je velmi omezený. Proto neexistuje žádná věková hranice pro doplňování vápníku, ale je nutné ukládat kosti od mladého věku.


2

Mýtus 2: Jíst vápníkové tablety mohou zabránit osteoporóze?

Vápník je hlavní složkou tvorby kostí, ale osteoporóza není způsobena jednoduchým nedostatkem vápníku, většinou kvůli nerovnováze v regulačním mechanismu vápníku. Proto nestačí pouze suplementace vápníkem, ale také se podporuje tvorba kostí a zabraňuje úbytku kosti.

Kolagen - proti ztrátě

80% organické hmoty v kosti je kolagen. Je to kostra, která tvoří kost a je nezbytným prvkem v prevenci osteoporózy.

Kolagen nejen zlepšuje houževnatost kostí, ale také pevně fixuje vápník, minerály a různé stopové prvky v kostní dutině, zlepšuje vstřebávání a využití, čímž zlepšuje růst a regeneraci kostí a účinně předchází osteoporóze.

Obvykle můžete jíst potraviny obsahující kolagen, jako je rybí kůže, prasečí kůže, kuřecí stehýnka atd., Ale tato jídla mají vyšší obsah tuku a neměla by se jíst.

Kvalitní spánek může také přispět k podpoře proliferace lidského kolagenu.


Vitamin D - podporuje vstřebávání

Vitamín D blokuje vápník v kostech, zabraňuje ztrátám vápníku a podporuje vstřebávání vápníku do kostí.

Obvykle můžete jíst více rostlinných potravin, jako jsou houby a kvasnice, stejně jako hlubinné ryby. Kromě toho je sluncem také způsob, jak doplnit vitamín D. Doporučuje se užívat slunce dvakrát týdně po dobu asi 20 minut.


Hořčík - pomocná operace

Hořčík je také důležitou součástí lidských kostí, ovlivňující metabolismus kostní matrice a kostních minerálů, jakož i „kanál“ buněk vápníkového iontu uvnitř a vně, což může posílit kosti, aby si udržely více vápníku.

Denní konzumaci špenátu, hořčice, hnědé rýže, pšenice, banánů atd. Lze doplnit hořčíkem.


3

Nepochopení 3: Tablety vápníku jedí hodně, vápník bude tvořit mnohem víc?

I když se jedná o „vápníkovou tabletu“, je odlišná a nelze ji měřit jednoduchou „dávkou“.

Anorganický vápník: zahrnuje hlavně uhličitan vápenatý, chlorid vápenatý atd., Obvykle pevný vápník. Vyznačují se relativně vysokým obsahem vápníku, dobrou absorpcí a nízkou cenou.

Organický vápník: jako je laktát vápenatý, glukonát vápenatý atd., Obvykle tekutý vápník. Vyznačuje se dobrou rozpustností a dobrou chutí, ale relativně nízkým obsahem vápníku.

Kromě toho musí doplněk vápníku brát v úvahu vlastní absorpci těla, nemluvě o tom, kolik může být přidáno, pokud je konzumováno. Proto je při doplňování vápníkového činidla možné věnovat pozornost kombinaci živin a podporovat lepší absorpci a využití vápníku.


Co se týče léčiv, Ethyl Trans-4-oxobutenoát je jedním z hlavních léků pro léčbu osteoporózy.