Charakteristika ropné pryskyřice

- Aug 13, 2019-

Ropná pryskyřice C9 má vynikající fyzikální a mechanické izolační vlastnosti a flexibilní výrobní procesy, které nejsou k dispozici v jiných termosetových plastech. Proto může být použit jako povlak, kompozit, odlitek, lepidlo, formovací materiál a vstřikovací formovací materiál a je široce používán v mnoha oblastech národního průmyslu.

Ropné pryskyřice C9 a C5 mají následující vlastnosti:

(1) Nízká viskozita a dobrá zpracovatelnost. Jeho viskozita je mnohem nižší než viskozita ropné pryskyřice typu bisfenolu typu A. Má dobrý výkon procesu bez přidání ředidla. Může být použit jako bezrozpouštědlový povlak, bezrozpouštědlové lepidlo, optoelektronický materiál pro zapouzdření součástí atd.

(2) Dobrá tepelná stabilita a vysoká tepelná odolnost. Izolační zalévací hmota třídy H může být použita déle než 5000 hodin při 180 ° C; jeho životnost při 130 ° C je 40 let.

(3) Dobrá odolnost proti povětrnostním vlivům. Jeho povlak není snadné nažloutnout a křída na slunci nebo ultrafialové expozici. Výkon je lepší než u bisfenolu typu A a na bázi akrylové pryskyřice. Jeho odolnost vůči postřiku solí a odolnost proti korozi jsou rovněž vynikající a lze jej použít jako antivegetační nátěr pro námořní budovy a lodě a jako lepidlo pro stavebnictví.

(4) Má vynikající elektrický výkon při vysokém a velmi vysokém napětí, zejména s vynikající odolností proti oblouku a svodům, a lze jej použít jako izolační zařízení odolné vůči vysokému napětí.

(5) Má silnou polaritu a nízké zákruty, takže má dobrou smáčivost a soudržnost pro skleněná vlákna, uhlíková vlákna a různá plniva a může přidat velké množství plniva bez snížení zpracovatelnosti, takže koeficient lineární expanze a náklady jsou sníženy.

(6) Nízká toxicita. Může být použit jako povlak pro balení potravin a sanitární balení jako netoxické lepidlo.

(7) Ve vodě rozpustná hydantoinová pryskyřice může být použita k ošetření textilu a papíru ke zlepšení jeho pevnosti a odolnosti proti vráskám.