Úvod a charakteristika fosfátového hnojiva

- Jun 26, 2019-

Úplný název hnojiva na bázi fosforu. Hnojivo, které používá fosfor jako svou hlavní živinu. Velikost a rychlost účinku hnojiva,

Záleží na účinném obsahu oxidu fosforečného, vlastnostech půdy, metodách uvolňování hnojiv, typech plodin atd.

Klasifikováno podle zdroje

Podle zdroje lze rozdělit na:

(1) Přírodní fosfátová hnojiva, jako je trus mořský pták, prášek ze zvířecí kosti a prášek z rybích kostí.

(2) Chemická fosfátová hnojiva, jako je superfosfát, těžký superfosfát, fosforečnan vápenatý, fosforečnanová hornina.

Klasifikace podle rozpustnosti fosfátů

(1) Vodorozpustné fosfátové hnojivo, jako je fosforečnan vápenatý, těžký superfosfát a podobně. Jeho hlavní složkou je fosforečnan vápenatý. Rozpustný ve vodě, rychlý účinek hnojiva.

(2) 枸 rozpustné fosfátové hnojivo, jako je vysrážené fosfátové hnojivo, fosfátové hnojivo z ocelové strusky, hnojivo na bázi fosforečnanu vápenatého hořečnatého, defluorované fosfátové hnojivo. Jeho hlavní složkou je fosforečnan vápenatý. Mírně rozpustný ve vodě a rozpustný ve vodě 2% roztok kyseliny citrónové, účinek hnojiva je pomalý.

(3) Nerozpustná fosforečná hnojiva, jako je kostní moučka a fosfátová skála. Jeho hlavní složkou je fosforečnan vápenatý. Mírně rozpustný ve vodě a 2% roztoku kyseliny citrónové musí být postupně přeměněn na fosforečnan vápenatý nebo fosforečnan vápenatý v půdě před tím, než dojde k účinku hnojiva.

Klasifikováno podle výrobní metody

Podle způsobu výroby může být rozděleno na vlhké fosforové hnojivo a tepelné fosforové hnojivo.

Když je aplikováno odpovídající množství fosfátového hnojiva, může podpořit ořezávání plodin a časnou zralost, posílit schopnost odolnosti vůči chladu a zlepšit jeho výnos a kvalitu.

Fosfátové hnojivo je hnojivo obsahující fosfor, nutriční prvek vyrobený fosfátovou horninou.

Fosfor je složkou buněčných protoplastů v rostlinách a hraje důležitou roli v buněčném růstu a proliferaci. Fosfor se také podílí na fotosyntéze procesů rostlinného života, využití cukru a škrobu a procesů přenosu energie.

Fosfátové hnojivo může také podporovat růst kořenů v rostlinných sazenicích a učinit rostliny zralé brzy. Když jsou rostliny v procesu, velké množství fosforu je přeneseno do jader, takže semena jsou plná.

Nejstarším fosfátovým hnojivem byl superfosfát, který byl postupně nahrazován fosfáty s vysokou koncentrací, jako je fosforečnan amonný a těžký superfosfát.

Stupeň účinné složky fosfátového hnojiva je vyjádřen jako hmotnostní podíl oxidu fosforečného.

Kvalitativní identifikace hnojiv NPK Nejprve lze rozlišit fosforová hnojiva a dusíkatá a draselná hnojiva od vzhledu a rozpustnosti. Běžně používaná dusíkatá a draslíková hnojiva jsou obecně bílé krystaly (dovážený chlorid draselný je často načervenalý, vápenný dusík černý) a rozpustný ve vodě, běžně používaným fosfátovým hnojivem je šedý prášek, nerozpustný nebo částečně rozpustný ve vodě. Pokud chcete dále rozlišovat mezi dusíkatými a draslíkovými hnojivy, můžete rozemlet hnojivo na prášek, vzít malé množství a dát ho na malý kus železa, aby hořel. Jestliže to může hořet, tát nebo bílý kouř je dusíkaté hnojivo; pokud to nehorí, bude to bít nebo mít praskání zvuk. Draselné hnojivo, můžete zhruba rozlišovat mezi dusíkatými hnojivy, fosfátovými hnojivy a draslíkovým hnojivem.


Úloha fosfátového hnojiva:

Racionální aplikace fosfátových hnojiv může zvýšit výnos plodin, zlepšit kvalitu plodin a urychlit obiloviny

Proces výroby fosforečnanu

Proces výroby fosforečnanu

Zpracování a podpora plnosti obilí; podpora výsledků kvetení bavlny, melounů, zeleniny ze sójových bobů a ovocných stromů, zvyšování míry výsledků; zvýšení obsahu cukru cukrové řepy, cukrové třtiny, melounu atd .; obsah řepky.