Vývojový trend mořských antivegetativních nátěrů

- Nov 18, 2019-

Trendem v mořských antivegetativních nátěrech je vývoj ekologicky šetrných antivegetativních nátěrů. Mezi mnoha ekologicky nezávadnými antivegetačními nátěry je samo leštící antivegetační nátěr Wuxi jediným nátěrovým produktem, který je široce komerčně dostupný. Největší problém je stále neefektivní a toxický. Směr vývoje antivegetativních povlaků by měl být nízká toxicita, ochrana životního prostředí, široké spektrum a vysoká účinnost. Budoucí směr výzkumu antivegetativních povlaků je dekontaminační uvolňovací antifoulingový povlak, který kombinuje biomimetickou technologii a nanotechnologii.

Tradiční antifoulingové povlaky na bázi rozpouštědel obsahují nejen více organických rozpouštědel, ale také většina přidaných antivegetativních látek jsou organické látky, které mají nepříznivé účinky na životní prostředí, což narušuje environmentálně šetrný a nízko toxický směr vývoje antivegetativních povlaků. Proto se jako antivegetační povlak používají přírodní extrakty. Ekologicky šetrné antivegetační nátěry pro půdy jsou budoucím směrem antifoulingových nátěrů. Pokud jde o biomimetickou technologii, vědci v různých zemích dosáhli velkého pokroku v napodobování struktury povrchových organismů mořských tvorů, napodobování povrchových exsudací mořských tvorů a bioniky s nízkou povrchovou energií. Mezi nimi byla zpočátku použita technologie bioniky s nízkou povrchovou energií. Pokud jde o nanotechnologie, Čína začala pozdě a existuje jen málo studií. Výrobky, které lze komercializovat, a dokonce i výsledky výzkumu, jsou mezi sebou velmi vzdálené a stále existuje velká propast na světové úrovni, ale v laboratorní fázi bylo dosaženo určitého pokroku. Kombinace nanomateriálů s povlaky s nízkou povrchovou energií poskytuje nejen lepší výkon, ale také splňuje normy šetrné k životnímu prostředí. Vědci v Číně také aplikovali nanotechnologie na povrchové antivegetační povlaky a dosáhli podstatného pokroku. Antifoulingové povlaky s nízkou povrchovou energií, které kombinují biomimetickou technologii s nanotechnologií, se stanou hlavním proudem antivegetativních povlaků v 21. století. Nyní máme k dispozici více antivegetativních nátěrů, jako je Cybutryne, Irgarol 1051 a cybutryne irgarol.

Čína je jednou ze tří hlavních světových stavitelských zemí s roční kapacitou opravy lodí 30 milionů DWT, ale většina použitých antivegetativních barev na lodi se dováží od zahraničních velkých lakovacích společností (HEMPEL, JOTUN, IP, SIGMA, NIPPON). Výrobky, tyto povlakovací společnosti představovaly více než 80% mého podílu na trhu s národní ochrannou barvou, což je velmi nepříznivé pro vývoj vlastní značky čínských antivegetativních povlaků. Proto, aby se zvýšila mezinárodní konkurenceschopnost našich výrobků pro národní obranu a aby se zmenšila mezera na světové úrovni, je nezbytné vyvinout antivegetační barvy s nezávislými právy duševního vlastnictví. To nejenže významně přispěje k modernizaci námořního vojenského vybavení země, ale také na cestu vědy a techniky, a také oživí čínský průmysl antivegetativního lakování a dokonce zemi ušetří spoustu deviz. Stručně řečeno, vývoj antivegetativních nátěrů s nezávislými právy duševního vlastnictví má dalekosáhlý význam.