Jaký je rozdíl mezi vodou ředitelnou barvou a olejovou barvou

- Nov 29, 2019-

Se zlepšováním životní úrovně obyvatel a snahou o ochranu životního prostředí se rychle vyvinul nátěr na bázi vody pro zlepšení domova. Jaký je tedy rozdíl mezi vodou ředitelnými barvami a tradičními olejovými barvami? Pojďme odhalit záhadu.


Dodavatelé N-vinyl kaprolaktamu nám pomáhají porozumět přísadám

Olejové povlaky jsou třídou povlaků se suchým olejem jako hlavní filmotvornou látkou. Jedná se zejména o čirý olej, silnou barvu, mastnou barvu, mastnou rezistentní barvu a tmel, tmel, N-vinyl Caprolactam CAS 2235-00-9 atd.

Povlaky na vodní bázi jsou povlaky, které používají vodu jako rozpouštědlo nebo disperzní médium, a zahrnují ve vodě rozpustné povlaky, ve vodě redukovatelné povlaky a ve vodě dispergovatelné povlaky (latexové povlaky). Ve vodě rozpustné povlaky používají ve vodě rozpustné pryskyřice jako filmotvorné materiály, představované polyvinylalkoholem a jeho různými modifikovanými produkty. Kromě alkydových pryskyřic rozpustných ve vodě, epoxidových pryskyřic rozpustných ve vodě a anorganických polymerních pryskyřic na bázi vody.


Výrobci pryskyřice C9 nám pomáhají porozumět životnímu prostředí

Barvy na bázi vody používají vodu jako ředidlo, které není škodlivé pro lidské zdraví, zatímco oleje na bázi oleje používají banánovou vodu a tinnou vodu jako ředidla a obsahují škodlivé karcinogeny, jako je xylen.

Barva na vodní bázi je netoxická a bez chuti, takže po kartáčování můžete zůstat. Olejové barvy mají silnou štiplavou chuť a plyn také obsahuje mnoho škodlivých látek. Asi měsíc nebo dva po malování může být silný dráždivý zápach v podstatě těkavý a bez chuti, ale škodlivý plyn se bude pomalu uvolňovat a těkat přibližně 10 až 15 let.


Čína C9 Pryskyřice vysvětluje výkon nákladů

Povlaky na vodní bázi mají vysoké technické požadavky na dobu sušení, tvrdost a plnost a výrobní proces je relativně komplikovaný. Pro výrobu produktů se stabilním výkonem je vyžadováno velké výrobní zařízení a výrobní náklady jsou relativně vysoké. Z tohoto důvodu je cena barev na vodní bázi stejné třídy mnohem vyšší než barva na bázi olejů.


Výrobci ropných pryskyřic C5 nám pomáhají vysvětlit odolnost proti opotřebení

Vodou ředitelné dřevěné nátěry nejsou tak dobré jako nátěry na mastné dřevo v dekorativních účincích, jako je tvrdost, plnost a odolnost proti stárnutí. Spotřebitelé s vysokými požadavky na domácí prostředí se mohou po třech nebo pěti letech dokonce renovovat. Vzhledem k nízké odolnosti proti otěru u běžných nátěrů na vodní bázi se většina spotřebitelů rozhodne používat nátěry na vodní bázi pouze na povrchu stěny a nátěry na bázi oleje se často používají na částech, jako je nábytek dveří a oken.


Stavební výkon

Neexistují žádné zvláštní požadavky na lakování na vodní bázi a po jednoduchém zaškolení můžete malovat a opravovat podle vlastních potřeb. Olejové nátěry musí být vyškoleny a procvičeny, aby se zajistilo dobré výsledky kartáčování.