Jak odlišit 4A molekulární síto od aktivované koule oxidu hlinitého

- May 28, 2019-

4A molekulární síto a aktivovaná koule oxidu hlinitého jsou adsorbenty, z nichž obě mají dobrou adsorpční kapacitu. Běžně se používají v průmyslu jako adsorbenty a vysoušedla pro adsorbování vlhkosti a mikromolekul ve vzduchu. Tyto dva mohou být také použity pro lepší výsledky. Společným průmyslem je použití molekulárních sít a aktivovaných kuliček oxidu hlinitého v zařízení pro adsorpční sušení v průmyslu separace vzduchu.

Otázkou tedy je, jaký je rozdíl mezi molekulárním sítem 4A a aktivovanou koulí oxidu hlinitého, jak rozlišujeme, kdy jej kupujeme? Dnes si podrobně představíme, po přečtení tohoto článku snadno rozeznáte molekulární síto 4A a aktivovanou kouli oxidu hlinitého.

Vzhled molekulového síta 4A je khaki nebo nažloutlá hnědá sférická částice. Aktivované kuličky oxidu hlinitého jsou bílé kulové pelety a společné specifikace mají průměr 3 až 5 mm. Stále existuje mnoho bezohledných obchodníků na trhu chatrný, předstírat, že prodávají s recyklovanými alumina koule, prosím, ujistěte se, že je odlišit při nákupu, aby se zabránilo klamat, vzhled regenerované koule oxidu hlinitého je světle žlutá nebo světle šedá, a povrch koule jsou práškovány. Je to vážnější, adsorpční kapacita je poměrně špatná a povrch je drsný a není hladký.

Z hlediska adsorpce je adsorpční kapacita molekulárního síta 4A vyšší než u aktivované koule oxidu hlinitého. Dobrá nasákavost vody 4A molekulového síta je dvojnásobkem vlastní hmotnosti, zatímco absorpce vody aktivovanou koulí oxidu hlinitého je pouze 50%.

I když je adsorpční kapacita molekulárního síta 4A vysoká, pevnost v tlaku je mnohem nižší než pevnost kuličky aktivovaného oxidu hlinitého. Jako příklad vezměte 3-5mm aktivovanou kouli oxidu hlinitého. Jeho pevnost v tlaku je 120N, zatímco molekulové síto 4A je pouze 80-90N. Proto v adsorpční sušičce je kombinace těchto dvou složek: aktivní koule oxidu hlinitého uložena v nejspodnější vrstvě, která hraje úlohu ochrany adsorbentu molekulárního síta.