Ceny barviva rostou! Někteří lidé jsou šťastní, že se někdo bojí!

- Sep 27, 2019-

Podle zpráv médií 16. 16. byl celý rozsah disperzních barviv zvýšen o 10%, celý rozsah reaktivních barviv byl zvýšen o 5% a cena meziproduktu fenylenediaminu byla rovněž zvýšena na 100 000 / tuna.

Druhé kolo zvýšení cen pocházelo z období růstu cen, které v červenci vzrostlo. Data ukazují, že transakční cena reaktivní barvicí černě vzrostla z 23-24 juanů / kg na 28-30 juanů / kg a tato cena stále roste.

Jaký je důvod zvýšení cen barviv?

Barviva lze ze zdroje rozdělit na přírodní a syntetická, a syntetická barviva se obvykle používají ve velkém měřítku.

Dodavatelé 2-metylanthrachinonu Č. CAS 84-54-8 nám řekli, že v současné době je trh klasifikován hlavně podle disperzních barviv, reaktivních barviv, sirných barviv atd. Podle jejich vlastností a způsobů použití. Disperzní barviva představují téměř polovinu celého trhu s barvivy, a proto je také jedním z nejvíce dotčených produktů na trhu.

Největším důvodem zvýšení cen barviv je ochrana životního prostředí. Národní den se blíží a všechny výrobní podniky severně od Žluté řeky zastaví produkci a snižování emisí od 1. září. To bude mít za následek větší nedostatek dodávek surovin barviva ve srovnání s loňským rokem a cena přirozeně vzroste.

CICC Li Wei se domnívá, že nedávní inspektoři ochrany životního prostředí a bezpečnosti jsou stále přísnější a výrobní kapacita disperzních barviv a meziproduktů barviv je stále omezená. Po spontánní havárii s vodou došlo k ovlivnění řady společností zprostředkujících barviva. V současné době většina výrobní kapacity barviv v severním Jiangsu stále čeká, až vláda obnoví výrobu, a stále je ovlivněno asi 12% kapacity disperzního barvivového průmyslu.

Restrukturalizace domácího textilního a oděvního průmyslu, přenos kapacit a přeměna nových a starých kapacit se následně stane dlouhodobým trendem a zrychluje se. Blíží se tradiční vrcholná sezóna „Zlatý září a stříbro 10“ a očekává se, že oživení poptávky po textilu povede k prosperitě barvivového průmyslu.

Jak to vidí přední společnosti?

Výrobci č. 84-54-8 rafinovaní 2-metylanthraquinonu uvedli, že bauxit začal ve skutečnosti na začátku září zvyšovat cenu barviv. Cena konvenčních disperzních barviv byla zvýšena o 2 000 RMB / t a výkon reaktivních barviv byl zvýšen o 1 000 RMB / t. Výrobci barviv následně otevřeli cestu ke zvyšování cen.

Období tisku v továrně na tisk a barvení je zlatá devět stříbra. V červenci a srpnu překročila cena disperzního barviva a transakční cena reaktivního barviva černou nejnižší cenu barviv za poslední dva roky. Dole z ceny barviv po pádu na dno je také důležitým důvodem tohoto kola zvyšování cen a očekává se, že dojde k výraznému uvolnění poptávky.

Zvýšení ceny disperzních barviv podpořilo několik faktorů, jako je zdola a superponovaná ochrana životního prostředí. Očekává se, že ve třetím a čtvrtém čtvrtletí bude dále růst a ve čtvrtém čtvrtletí může dojít ke snížení.

V roce 2019 dosáhla společnost v první polovině roku provozního zisku 3,27 miliardy juanů, čistý zisk 830 milionů juanů, meziroční nárůst o 17,2% a čistý zisk 630 milionů juanů za rok meziroční pokles o 9,9%. Mezi nimi byl čistý zisk Q2 za měsíc 570 milionů juanů, meziroční nárůst o 42,0% a meziroční nárůst o 117,7%.

Když se však zeptali, zda obchodníci a prodejci barvicích závodů zvýší své poplatky, většina z nich uvedla, že mnoho továren na barvení není v současnosti plných. "Teď, když se jedná o elastické tkaniny, seznam na trhu končí. Z tohoto důvodu se pravděpodobnost barvení nezvýší."

"Továrna na barvení jako podnik s těžkými aktivy, podíl nákladů na barviva není velký, protože v první polovině roku je dopad barvení na barvicí závod obrovský, tentokrát se barvivo zvýšilo asi o 10%, dopad není velký.

Polyesterové suroviny také rychle stoupají, rychle klesají a šéf textilu je šťastný nebo se bojí?

Kromě barviv trh surovin v prvních dvou dnech také otevřel vlnu zvyšování cen. Kvůli útoku saúdských robotů se všechny suroviny spojené s ropou začervenaly.

Večer 17. trhu trh obdržel zprávu, že saúdská ropná produkce se zotaví rychleji, než se očekávalo, blíží se zotavení 70% ztráty 5,7 milionu barelů denně a plně se zotaví v následujících 2-3 týdnech. V důsledku toho klesla cena ropy Brent a americké futures na ropu v pozdějších letech a pokles klesl na 6%.

Futures PTA také klesly a kontrakt z roku 2001 poklesl o 82 bodů na 5280, což je pokles o 1,53%.

Pokud jde o zvýšení cen v předchozích dvou dnech, šéfka látky očekává, že suroviny vzrostou a cena látky vzroste. Přestože růst ceny textilie vysoce koreluje s růstem cen surovin, růst cen textilie obecně má určité zpoždění. Je to vidět z minulých zkušeností. Kromě toho je poptávka po terminálech v důsledku tažení trhu nedostatečná. Snížení, tkanina továrna je ve spěchu hodit zboží do inventáře, v této době zvýšení ceny, zákazníci nebudou snadno přijmout.

Prodejce textilu, který vyrobil broskvovou kůži a Chun Yafang v oblasti Pingwang, řekl: „V minulosti bylo množství objednávek 1 milion a 500 000 metrů. V letošním roce je jich pouze 50 000 a 100 000 metrů. , ale množství je sníženo, zásoby šedé látky v naší továrně dosáhly historického maxima!

Mnoho produktů lze zaručit pouze a zisk se pohybuje kolem 3%. Za těchto okolností rozhodně chceme cenu mírně zvýšit zvýšením cen surovin.

Na trhu však stále existují další lidé, ale nechtějí, aby suroviny stoupaly. Cena surovin je stabilní a jsou velmi šťastní.

V červenci, protože růst cen surovin byl příliš velký, bylo obtížné udržet krok s cenou textilie s růstem surovin. Textilní společnosti kdysi uspořádaly skupinu, která vydala prohlášení, a událost byla stále živá.

I když suroviny v poslední době příliš vzrostly, ale doba trvání není dlouhá. Nakonec neexistuje podpora pro následné objednávky. Jakékoli zvýšení cen nemá důvěru. Odvětví tkalcovského průmyslu je slabé, dodávky šedé látky jsou pomalé a malé a tlak zásob šedé látky je větší.

K pozdějšímu datu se textilní průmysl zlepší!