Inkoust na vodní bázi šetrný k životnímu prostředí

- Nov 11, 2020-

V obalovém a polygrafickém průmyslu byly s využitím technologie flexo tisku v oblasti flexibilních obalů rozšířeny také inkousty na vodní bázi.

Hlavní rozdíl mezi inkoustem na bázi vody a inkoustem rozpouštědla spoohledem na to, že rozpouštědlo používané ve vodě bázi inkoustu není organické rozpouštědlo, ale voda. Pojivo se skládá z pryskyřice a vody, jako je Čína C9 pryskyřice, C5 ropné pryskyřice, atd.

Hlavními složkami inkoustů na bázi vody jsou barviva, pojiva na vodní bázi, rozpouštědla a různé přísady. Při tisku, i když se mírně liší od tradičních domácích a zahraničních procesů výroby inkoustu a technických ukazatelů pro stejný účel, je princip dokončení tisku a balení stejný.

Je nutné kontrolovat viskozitu během používání: nízká viskozita, rychlý přenos inkoustu, způsobí světlou barvu, deformaci doh, nerovnoměrný přenos inkoustu atd.; vysoká viskozita, pomalý přenos inkoustu, nerovnoměrná barva inkoustu a někdy barva není hluboká a snadno způsobuje nevýhody, jako je špinavá verze a verze vložení.

Ovládání hodnoty PH: ovládání v rozsahu 8,5-9-5, tiskový výkon vodního inkoustu je nejlepší a kvalita tisku je nejstabilnější.

Ovládání tloušťky: Příliš silná tisková barva způsobí problémy, jako je hromadění a vkládání, a obarvitelnost a odstín inkoustu se sníží: inkoust je příliš tenký a plynulost je příliš velká a bude proudit po tisku a depozice, což rozšíří tečky a ovlivní tisk. Kvality.

Flexografický tisk může zvolit různé tloušťky inkoustů podle různých požadavků. Tisky s jemnějšími sítoře a vysokou přesností vyžadují vyšší jemnost inkoustů: tloušťka inkoustů při tisku není příliš náročná nebo při tisku na místě. Může být spuštěn. Doplňuje flexografický tisk a dokončuje koncepci ochrany životního prostředí. To je posláním inkoustů na bázi vody v oblasti flexibilních obalů.