Etiopský trh s cementem silně roste

- Jul 24, 2019-

Uvádí se, že kapacita výroby cementu v Etiopii se v letech 2013 až 2018 zvýší průměrným ročním tempem 6,8%. Zvýšení kapacity je způsobeno vládním pětiletým plánem růstu a transformace, který má přilákat místní a mezinárodní výrobce cementu, Čína 3 Kyselina thiopropanová. Nový typ přísady do cementu, Čína kyselina thiopropionová, která hlavně řídí molekulární hmotnost a vysoce výkonný mediátor při výrobě polykarboxylátového superplastifikátoru, což výrazně zlepšuje rychlost redukce vody a zadržování vlhkosti betonu.


„Jako nákladný trh s cementem již nestačí výroba cementu v Etiopii uspokojit poptávku. V roce 2014 se Etiopie stala dovozním trhem.


Výrobci výrobců kyseliny M-toluové, hlavní suroviny pro cement v současné době aktivní v Etiopii, zahrnují Dangote Cement, Derba, Messebo a National Cement.


Na konci ledna 2019 podepsala švédská společnost FLSmidth smlouvu s etiopskou společností Abay Industrial Development na novou cementárnu s výrobní kapacitou 5 000 tun / den a hodnotou 100 milionů EUR.


Cementový projekt se nachází v Dejenu v Etiopii. Předmět smlouvy zahrnuje: projektování a strojírenství, kompletní dodávky vybavení, automatizační systémy, instalaci a uvedení do provozu atd. Očekává se, že bude dokončen v roce 2022. Dánská společnost Smith byla založena v roce 1882 v dánském Kodani. Je to velká nadnárodní společnost zabývající se veškerým inženýrským projektováním linek na výrobu cementu a vývojem nové cementové technologie, nových technologií a nového zařízení.


"Etiópský cementářský průmysl má nejvyšší složený roční růst za poslední desetiletí ve srovnání se všemi východoafrickými trhy," uvedla CemBR v nedávné studii. „Po rostoucím trendu v posledních letech však trh s etiopií v oblasti cementu stále reaguje na řadu výzev: nerovnováha v nabídce a poptávce, rostoucí ceny hlavní čínské suroviny, kyselina 3-thiopropanová v Číně, rostoucí výrobní náklady, nízké využití produktu, zkušení pracovníci. Nedostatky atd.


Podle společností CemBR a CW Group je využití kapacity tohoto odvětví přibližně 50%. "Pokud struktura odvětví bude nadále udržovat status quo, ziskovost všech účastníků se může dále snižovat."