Zahraniční odpad byl zabaven celním úřadem Ningbo

- Jul 18, 2019-

Dne 12. července společnost Beilun Customs, dceřiná společnost společnosti Ningbo Customs, oznámila společnosti, že nepřetržitě chytila 5 šarží zakázaných dovážených odpadních plastů v dováženém nákladním kanále o celkové hmotnosti asi 337 tun. Tyto odpadní plasty pocházejí z Thajska, Indonésie a Malajsie a deklarované produkty jsou recyklované plastové částice, jako jsou recyklované částice ethylenového kopolymeru, recyklované částice ethylenového propylenového kopolymeru a recyklované částice PC / ABS slitiny.


Celní úředníci při inspekci zjistili, že tyto plastové částice mají různé velikosti, nečisté barvy a tvar a tvar jsou také chaotické, což neodpovídá „třem sjednocením“. Po odběru vzorků a identifikaci je pět šarží plastových částic směsí zbytků a zbytků vzniklých při přepracování odpadních plastů, které patří do státem zakázaného dovozu pevného odpadu. V současné době jsou tyto odpadní plasty předávány příslušným útvarům k dalšímu zpracování.


Rozumí se, že Čína jako hlavní dovozce „cizího odpadu“ nyní zintenzivňuje dovozní politiku upevňování odpadu z těla. Po zákazu dovozu domácích odpadních plastů v lednu 2018 dovoz recyklovaných plastů do Číny v průběhu celého roku 2018 prudce poklesl. Od ledna 2019 je rovněž zakázán dovoz plastů pro průmyslový odpad. V tomto okamžiku se čínský dovoz odpadních plastů stal historií.


Ningbo Customs nedávno zkontroloval seznam dováženého pevného odpadu


1. Neustále chytil dvě šarže „cizího odpadu“


8. května je šarže recyklovaného kaučuku z Thajska (ropná pryskyřice C9 a oxid titaničitý jednou z hlavních surovin pro kaučuk) a šarže polyvinylbutyralu (PVB) sekundární fólie z České republiky, a to vše díky zřejmému Ningbo Customs pod jurisdikcí Daxie Customs zabavil bez výhrad. Po odběru vzorků a inspekci bylo potvrzeno, že obě šarže zboží nesplňovaly požadavky normy pro ochranu životního prostředí pro dovážené tuhé odpady jako suroviny a že se jedná o pevný odpad, který je zakázán importovat.


Dadongský celní inspekční úředník Wan Dongqiang řekl, že asi 51 tun zadrženého kaučuku bylo podrobeno pouze prvotnímu zpracování a obsahovalo velké množství provazů různých délek; další šarže polyvinylbutyralu (PVB) sekundární fólie byla asi 21 tun, různé barvy, různé tloušťky, některé filmy mají jev převíjení. „Normální plastová fólie by měla být relativně čistá a tento filmový válec vykazuje zjevné známky změkčení. Po importu není zjevně přímo použitelný. Je to vadný produkt v procesu zpracování plastů, což je„ cizí odpad “v ústech každého. . “ Rozumí se, že jelikož přístav Dagu se již nepoužívá jako dovozní přístav pro pevný odpad, bylo zabaveno šest šarží "cizího odpadu" s pseudo-specifikovanou specifikací.


2. Ningbo Celní správa zachytila více než 100 tun odpadních polyesterových lahví.


V polovině května byla společnost Ningbo Customs podřízena celnímu úřadu Beilun a zabavila šarži odpadních polyesterových listů, které byly zakázány z dovozu, celkem 5 kontejnerů a asi 117 tun zboží.


Zboží bylo dovezeno z Malajsie a deklarovaný produkt se jmenoval spřádací materiál z polyesterových vloček. Celní úředníci Ningbo na místě zjistili, že zboží bylo v různých barvách, s mnoha nečistotami a velkým množstvím prachu. Vzhled pevného odpadu byl podezřelý. . Po odběru vzorků a inspekci celní úředníci potvrdili, že se jedná o odpadní plastové lahve, které byly jednoduše rozdrceny, a prášek, nečistoty, zbytky a další ukazatele byly nekvalifikovány a vysoce kvalitní polyester mohl stát dovážet. Kousky lahví jsou od sebe velmi vzdálené a jsou typickým „cizím odpadem“. Jedná se o pevný odpad, který je zakázán dovážet a není v souladu s předpisy o nakládání s tuhým odpadem.


3. Ningbo Daxie Customs zabavila letos dávku „cizího odpadu“ *


5. června zabavila společnost Ningbo Customs šarži pevného odpadu dovezeného z Belgie pod jurisdikci Daxie Customs v celkovém objemu 63,4 tun. Celní správa byla připojena k celnímu úřadu Daxie a při kontrole šarže polyethylenového vosku dovezeného z Belgie našla barvu zboží. Více smíšeného podezřelého pevného odpadu.


Po odběru vzorků a inspekci je potvrzen jako pevný odpad zakázaný státem. Tento případ je šarží „cizího odpadu“ zabaveného v Datun Port letos.