Zahraniční ceny oxidu titaničitého vzrostly

- Jul 23, 2019-

Oxid titaničitý je nejvýznamnější a nejrozsáhlejší paleta bílých pigmentů. Jeho bělost, neprůhlednost a jas jsou mezi mnoha bílými pigmenty vynikající. Používá se proto v nátěrech, papíru, chemických vláknech, inkoustu, gumě, kosmetice, potravinářství a medicíně. Toto odvětví má širokou škálu aplikací. Jaký je tedy trh s oxidem titaničitým doma iv zahraničí? Domácí oxid titaničitý je slabý, ale zahraniční země oznámily zvýšení cen.


Čínský trh s titanovou bílou nedávno prošel poklesem a slabým poklesem. Cena oxidu titaničitého na začátku května činila 16666,67 juanů / tunu. 17. června byla cena 15 800 juanů / tunu, což je pokles o 866,67 juanů / tunu, což je pokles o 5,2. %.


Cena domácího slavného oxidu titaničitého pokračovala od začátku května klesat s poklesem o 1% - 10%. Nejvyšší pokles byl Hunan Chuangda Yuhua Chemical Co., Ltd. Za pouhý měsíc cena klesla ze 14 500 juanů za tunu. Na 13 000 juanů byl pokles až 10,34%.


Jaký je však zahraniční trh s oxidem titaničitým v době, kdy domácí ceny oxidu titaničitého často klesají? Teprve v červnu vydal mezinárodní gigant pro výrobu oxidu titaničitého Teno dopis o zvýšení cen, v němž uvedl, že v důsledku tlaku vyvolaného cenotvorbou surovin byl oxid titaničitý od 1. července zvýšen o 75 USD / t, což odpovídá 519 juanům za tunu.


Jaká je příčina cenového rozdílu mezi oxidem titaničitým doma a v zahraničí? Domácí strukturální nadměrná kapacita oxidu titaničitého


Čínský trh TiO2 pro barvy má vážnou strukturální nadměrnou kapacitu. V posledních letech se tuzemské podniky vyrábějící oxid titaničitý nadále rozšiřovaly, což vedlo k více než 1 milionu tun výrobní kapacity oxidu titaničitého.


V roce 2018 činila celková výrobní kapacita oxidu titaničitého v Číně 3,4 milionu tun s celkovou produkcí 2 953 800 tun. Celková produkce pěti největších výrobců činila přibližně 1 403 700 tun, což představuje 47,52% celkové produkce. Mezi nimi má Longyi roční produkci přes 600 000 tun, což z ní činí jedinou tuzemskou společnost, která patří mezi 5 nejlepších výrobců na světě. Podle statistik existuje v roce 2018 pouze 11 výrobců tuzemské produkce oxidu titaničitého s více než 100 000 tunami. Mezi 39 velkými podniky s oxidem titaničitým v zemi, které mohou udržovat normální produkci, má 17 z nich nízkou produkci. Při 30 000 tunách je třeba průmyslovou koncentraci dále zlepšovat.


V lednu až květnu 2019 činila národní produkce Titania 1 121 100 tun a produkce v dubnu dosáhla 278 900 tun. S klesající cenou klesla produkce v květnu. Očekává se, že produkce bude v červnu nadále klesat podle průměrné provozní sazby v červnu 80%. Odhadovaná částka v červnu se odhaduje na 260 000 tun.


Domácí a zahraniční mezera kvality oxidu titaničitého je relativně velká


V souvislosti s vážnou nadměrnou kapacitou musí Čína stále každý rok dovážet velké množství vysoce kvalitního chlorovaného oxidu titaničitého. V současné době se technologie výroby chlorovaného oxidu titaničitého v Číně vyvíjí pomalu. Oxid titaničitý na trhu se vyrábí hlavně metodou kyseliny sírové a kvalita oxidu titaničitého vyráběného metodou kyseliny sírové a chlorační metodou je zcela odlišná. Ve srovnání s dováženým bílým práškem chloridu titaničitého je oxid titaničitý vyráběný metodou domácí kyseliny sírové střední až nízké kvality. Rutilní oxid titaničitý, zejména vysoce kvalitní a speciální rutilní produkty, je ve vážném nedostatku. Kvalitní oxid titaničitý, který vyžadují některá důležitá průmyslová odvětví, je již dlouho závislý na dovozu. Kromě toho domácí podniky vyrábějící oxid titaničitý většinou kopírují jednoduché výrobní linky, nedostatek inovací a homogenizace odrůd je vážná.


Souhrnně lze říci, že v současné době je domácí vysoce kvalitní oxid titaničitý nedostatečný a nízká výrobní kapacita je příliš vysoká, což má za následek nízkou cenu domácího oxidu titaničitého.