Jak používat vodorozpustné hnojivo

- Jun 05, 2019-

S nárůstem výsadby let, plodnost půdy je stále nižší a nižší, většina lidí se rozhodnete používat hnojivo, a ve vodě rozpustné hnojivo je společný. Tak jak používat ve vodě rozpustné hnojivo? Tento článek vás seznámí s používáním vodorozpustných hnojiv a preventivních opatření.

 

Za prvé jsou vhodná hnojiva a zařízení

Zavlažování může být dosaženo bez potrubí. I když je ve vodě rozpustné hnojivo označeno „zcela rozpuštěným a bez zbytků“, stále existují některé látky, které jsou nerozpustné ve vodě. Při připojování potrubí dbejte na obsah nerozpustných látek. Obecně platí, že požadavek na kapkové zavlažování je menší než 0,2%, mikrozavlažování je menší než 5% a zavlažování postřikovačem je menší než 15%. Obecně platí, že čím nižší je obsah nerozpustný ve vodě, tím lepší je účinnost hnojiv a vyšší cena.


Za druhé, vyhnout se přímé aplikaci

Koncentrace ve vodě rozpustného hnojiva je velmi vysoká. Pokud se nepoužívá dobře, snadno způsobí spálené sazenice. Druhé ředění sníží množství vodorozpustného hnojiva a neovlivní účinek a nepřímo zvýší účinnost využití hnojiva. Obecně asi 3 na akr. Asi 6 kg může být.

 

Za třetí, pochopit podrobnosti o hnojení

Při hnojení a hnojení nejprve odkapejte vodu a poté začněte hnojení po naplnění potrubí vodou. Teoreticky, pomalejší a jednotnější hnojení, tím lepší účinek, a čím delší doba hnojení může účinně zlepšit míru využití účinnosti hnojiv; ihned po skončení hnojení se voda nalije 20-30 minut, aby se vypustila zbytková kapalina hnojiva; rychle působící účinky ve vodě rozpustné hnojivo silné, obtížné udržet v půdě po dlouhou dobu, takže je třeba použít méněkrát, snížit ztrátu louhování způsobené jednorázové rozsáhlé hnojení, a jen je třeba, aby se Kořenová vrstva hluboká vlhká při hnojení, není třeba ji plnit, aby nedošlo k plýtvání.


Za čtvrté, věnujte pozornost rovnováze živin

Když se ve vodě rozpustné hnojivo aplikuje na půdu, dostává se přímo do kořenového systému. Pokud hnojivo není vyvážené, ovlivní růst plodiny. Vzhledem k tomu, že hnojivo rozpustné ve vodě je rychle působící hnojivo a nemůže fungovat po dlouhou dobu, potřebuje spolupráci s jinými hnojivy, aby mohlo hrát úlohu různých hnojiv při současném snížení nákladů.

 

Padesát, Snažte se ho použít samostatně nebo v kombinaci s nealkalickými pesticidy.

Hnojiva rozpustná ve vodě jsou obecně kyselá, takže je nemíchejte s alkalickými hnojivy při jejich použití, aby nedošlo ke vzniku odpadu z hnojiv a ve vodě rozpustná hnojiva. Snažte se nemíchat jiná hnojiva co nejvíce, aby se zabránilo fytotoxicitě.


Za šesté, aby se zabránilo hromadění soli na povrchu

Pokud se zařízení, jako je zavlažování a zavlažování postřikovačů používají ve skleníku po dlouhou dobu, může ve vodě rozpustné hnojivo akumulovat sůl na povrchu a ovlivňovat růst kořenového systému. Pokud se použije kapkové zavlažování pod membránou, může být sůl inhibována z migrace na povrch.