Nevysvětlitelné líná, upozorňující na leukopenie

- Feb 26, 2019-

  Kaley byla vždy depresi a nešťastná. Když se zeptal, věděl, že Kaley byl unavený po práci. Když dorazil domů, byl příliš líný se pohybovat. Chtěl jen k odpočinku. To není dlouho. Moje tchýně má názory, a existuje vztah mezi matkou a dcerou. Rozpory. Ten přítel poradil, že Kaley jít do nemocnice, aby si krev rutina, zjištěno, že bílé krvinky snížila, poslouchat lékař vysvětlil, Kaley pochopil příčinu jeho "líný".


Bílé krvinky jsou neutrofily, lymfocyty, monocyty, eozinofily a eozinofily. Počet bílých krvinek normálních dospělých je (4,0 ~ 10,0) × 109 / L, děti (5.0 ~ 12,0) × 109 / L, novorozenců (15,0 ~ 20,0) × 109 / L. V leukopenie Přestože snížení lymfocytů, monocytů, eosinofilů a eozinofily má vliv na snížení celkového počtu bílých krvinek, snížení počtu bílých krvinek je obvykle způsobena poklesem počtu neutrofily. Počet neutrofilů v normálních lidí je obecně video 1,5 × 109/L, (1.0~1.5)×109/L je mírná neutropenie (0.5~1.0)×109/L je mírný neutrofilů snížený pod 0,5 × 109 / L, je těžké neutropenie.

Existuje mnoho příčin neutropenie a vrozené a dědičné neutropenie jsou vzácné, většina z nich jsou způsobeny jinými příčinami. Drogy jsou jednou z nejčastějších příčin a možných léků, které způsobují neutropenii zahrnují různé protinádorových léků, protizánětlivá analgetika, jako aminopyrine, paracetamol a indometacin, protizánětlivé léky, jako je tazobaktam a methylthiouracil. Antiarytmika štítné léků, chinidin, propranolol a prokainamid, antihypertenzivy drogy jako metyldopa a kaptopril, chlorpromazin, diazepam, barbituráty a anti-epileptické drogy jako chlordiazepine sedativa, fenytoinu a 5,5-Dimethyloxazolidine-2,4DIONU, CAS 695-53-4. Některé nemoci krve, jako nutriční anémie způsobené kyselina listová a vitamín B12 nedostatek, hypersplenismus, aplastické anémie, myelodysplastický syndrom, metastáza kostní dřeně, myelofibróza, lymfom, leukopenie, více neutrofilů může dojít v myelomem a podobně. Infekce (virová infekce, tyfus, paratyfus, hepatitida, AIDS, atd.), imunitní choroby (například systémový lupus erythematodes, atd.), ochrany životního prostředí toxikantů (například záření, benzenu, DDT, dinitrofenol, Kyselina arseničná, stroncium, jedna redukce dusíku, atd., může také způsobit neutropenie.

Leukopenie má často nespecifické příznaky jako únava, syndrom vyhoření a anorexie. Neutrofily jsou "armádu" těla, jsou hlavně zodpovědné za bránit pronikání cizích patogenů. Neutrofily jsou sníženy. Níže (0.5~1.0)×109/L, infekce se snadno dojít, doprovázené horečkou a zimnicí. Bolest v krku a dokonce i příčinou sepse.

Počet bílých krvinek a klasifikace jsou nejdůležitější diagnostické metody. Protože počet bílých krvinek se velmi liší v důsledku cvičení, emoční stavy a jiné časové body ve stejný den, obecné leukopenie často vyžaduje více iterací k určení. Poté, co je určeno leukopenii, příčině leukopenie je třeba aktivně hledat, ale někdy je těžké určit přesnou příčinu.

Prevence leukopenie zahrnuje zvýšenou radiační ochrany proti chronické benzenu a xylen otravu. Používáte-li léky, které způsobují leukopenie, bílých krvinek by měly být pravidelně přezkoumávány. Léčba leukopenie je způsobena především etiologického léčby, jako je vysazení léků, podezřelé, ukončení kontaktu s podezřelým jedy a léčba různých primární onemocnění, které způsobují neutropenii. Chronická jednoduché leukopenie, žádné abnormality v vyšetření kostní dřeně, stabilní bílých krvinek a žádná infekce obvykle nevyžadují léčbu. V současné době existuje mnoho variant zvýšení leukocytů drogy a přesný léčebný účinek je odlišný. Poprvé pacienti mohou vybrat jeden nebo dva druhy, a každá skupina může být nahrazen každých 4-6 týdnů, dokud je účinná. Pokud to nefunguje pro několik po sobě jdoucích měsíců, není třeba pokračovat. Používejte. Běžně používané léky jsou žraločích jater alkohol, VitB4, inosin a krev. Tradiční čínská medicína zahrnuje přípravy extraktu čínské bylinné medicíny jako berbamine, ženšen tablety, atd., a čínské léky jako Buzhong Yiqi prášky a pilulky Guipi.

Lékař pečlivě o historii si Kaley expozice drogám a toxikantů a byl diagnostikován jako primární chronické neutropenie po příslušných vyšetření. Po krátkodobé aplikaci leukocytů-produkovat drogy, počet bílých krvinek se vrátil do normálu a vrátil se tvrdě pracovat. Dobrá manželka, dobrá manželka.