Japonsko vyvíjí nový syntetický amoniak proces, který se očekává, že bude použit v produkci hnojiv

- May 09, 2019-

Výzkumný tým v Japonsku nedávno vynalezl novou metodu pro účinnou syntézu amoniaku za normální teploty a tlaku s použitím dusíku a vody, která by měla být v budoucnu použita při výrobě příbuzných hnojiv.

Podle zpráv, amoniak je sloučenina potřebná pro výrobu chemických hnojiv. Tradiční průmyslový čpavek potřebuje používat dusík a vodík, vyžaduje vysokoteplotní a vysokotlaké reakční podmínky a spotřebovává zemní plyn a jiné zdroje energie. Průmysl doufal, že vyvinou nové metody pro syntézu amoniaku za mírných reakčních podmínek za použití vody místo vodíku.

Výzkumný tým University of Tokyo nedávno zveřejnil v on-line vydání britského časopisu Nature, že vyvinuli molybdenový katalyzátor, který používá tento katalyzátor společně s redukčním činidlem jodidem cesným, aby účinně syntetizoval amoniak za použití dusíku a vody při normální teplotě a tlaku.

Výzkumníci říkají, že tato reakce syntézy amoniaku má vysokou aktivitu a rychlost reakce. Pracují s podniky na provádění praktického výzkumu. Předpokládá se, že výsledky výzkumu poskytnou novou metodu pro novou generaci energeticky úsporných a ekologicky šetrných syntéz amoniaku.

Jsme výrobcem hnojiv produkt NPK, WSF, CAN, DAP, FCMP, SOP, KDP, MOP, organické-anorganické sloučeniny hnojiv atd., Které divoce používají pro polní plodiny, jako je rýže, čaj rostliny, kukuřice, bavlny, juty, Castor - rostlinné rostliny atd. a komerční plodiny, jako je skleníková zelenina, drahé / komerční rostliny / plodiny atd.