Japonský inkoust spěchá do Indie

- Sep 23, 2019-

Dainippon Ink (DIC), jeden z mezinárodních gigantů pro výrobce inkoustů, nedávno oznámil, že založil prodejní dceřinou společnost v Bombaji v západní Indii. Uvádí se, že kromě minulých produktů pro tiskové barvy, ve spojení s prodejem pryskyřičných výrobků pro povlaky, se očekává, že velikost souvisejících chemických výrobků na trhu v Indii poroste ročně o více než 10%.

Nově založená prodejní dceřiná společnost se nazývá DIC South Asia (DSA). Základní kapitál je 120 milionů rupií, DIC přispívá 25% a singapurská společnost DIC Asia Pacific přispívá 75%. V dubnu tohoto roku společnost DIC získala indického výrobce páteřní pryskyřice Ideal. Společnost hlavně vyrábí a prodává akrylové pryskyřice, alkydové pryskyřice, polyesterové pryskyřice, ropné pryskyřice C9 atd. Díky této akvizici společnost DIC zavedla systém pro výrobu odpovídajících pryskyřičných produktů pro nátěry na místě se zaměřením na automobilový a stavební trh a reagování na rostoucí domácí poptávku v Indii při zvažování exportního podnikání.

V únoru letošního roku zveřejnila společnost DIC střednědobý obchodní plán DIC111, ve kterém společnost použije Indii jako prodejní základnu k urychlení expanze souvisejících podniků v jižní Asii. Cílem společnosti je, aby v roce 2018 dosáhl obrat společnosti v asijsko-tichomořském regionu 90,1 miliardy jenů a v roce 2019 vzrostl na 99,6 miliard jenů a v roce 2020 vzrostl na 107,6 miliard jenů a v roce 2020 111,5 miliard jenů FY 2021..

Kromě toho společnost DIC založila dvě společnosti spojené s tiskařskými inkousty v Indii. Mezi nimi je společnost DIC India zabývající se výrobou a prodejem v Noidě, na severu Uttarpradéš a společnost DIC v oblasti čistých chemikálií zabývající se výrobou se nachází v západním Gudžarátu.