Methylmalonová Aciduria

- Feb 06, 2019-

Methylmalonová aciduria nebo methylmalonová acidémie je nejčastější vrozená porucha metabolismu organických kyselin. To je obecný termín pro akumulaci methylmalonová kyselina in vivo způsobeno z různých důvodů. Byl poprvé hlášen v roce 1967. V posledních letech, etiologie, diagnostika léčba a genetického mechanismu tohoto onemocnění byly postupně upřesnili. O popularizaci hmotnostní spektrometrie epidemiologické údaje nemoci byly neustále aktualizovány. Uvádí se, že výskyt v Japonsku je 2/9780, 2/102200 až 2/16246, Itálie je 1/61775 a výskyt v Číně neznámý.

 

Etiologie methylmalonate Uria je složitý. Dědičné methylmalonová aciduria, včetně methylmalonyl koenzymu A mutase bílkovin (mut) nedostatek a kobalamin koenzym (vitamín B12) metabolický deficit, je autosomálně recesivní dědičnost. Kódování genu methylmalonyl koenzymu A mutase se nachází v 6p 21. Zatím byly nalezeny 10 mutací, z nichž většina je missense mutace vede k výměně aminokyselin. Kompletní defekt mut0 byl mut typ a část vada byl mut typu. Kobalamin metabolické poruchy patří pět typů: dva jsou nedostatky v syntéze adenosylcobalamin (AdoCbl), tedy mitochondriální kobalamin reduktázy (CblA) nedostatek, který je lokalizován v 4q31.21 a mitochondriální kobalamin adenosyltransferase (CblA).

 

(B) nedostatek adenosylcobalamin a metylkobalamin (CblC, CblD, CblF) kvůli abnormální metabolismus kobalamin v cytoplazmě a lysozomu. Klinické projevy mut 0, mut-CblA a CblB byly podobné, s pouze methylmalonate uria. Biochemické charakteristiky pacientů CblC, CblD a CblF byly methylmalonate Uria s Homocysteinemie. Podle reakce léčba pacientů na vitamin B12, lze rozdělit na dva typy: a -reaktivní reaktivní typ vitamin B12. Většina pacientů s reaktivní vitaminu B12 byly nedostatečné syntézy koenzymu. Většina pacientů s reaktivní Cb1A, CblC, CblD a CblF byli reaktivní typu vitaminu B12. Vitamín B12 byl účinný u poloviny pacientů s reaktivní Cb1B. Odpovídat typu vitaminu B12 byl většinou mutase nedostatek.

 

Kromě výše uvedených genetické vady kobalamin II nedostatek, chronické gastrointestinální a hepatobiliárních chorob, dlouhodobé vegetariánská strava a speciální drogové léčby může vést k vitaminu B12 nedostatek a methylmalonate uria. Dlouhodobě nedostatečného příjmu vitaminu B12 matek způsobuje nedostatek vitaminu B12 v plodu, který nejenže způsobuje perniciózní anémie matky, ale také vede k sekundárním methylmalonate uria, krvetvorné dysfunkce a abnormální vývoj nervózní systém u kojenců.

 

Plazmatické hladiny vitamínu B12 a homocysteinu v 173 novorozenců a jejich matky byly zkoumány. Bylo prokázáno, že plazmatické hladiny vitaminu B12 v novorozenci do 6 týdnů od narození byly negativně koreluje s těch matek a pozitivně koreluje s těch matek.

 

V akutní fázi onemocnění kapaliny výměna a acidóza oprava měla být hlavní léčba. Je-li nezbytné, břišní dialýzu nebo by měla být provedena. Zároveň platí kalorií a kapalné dodávky by měly zaručit snížení rozkladu bílkovin. Malé množství inzulínu by měl mít v případě potřeby omezit příjem bílkovině. Vzhledem k extrémně vysokou úmrtnost těžké dětí nebo akutní epizoda metabolické acidózy, vysoce podezření, že může být provedeno ošetření před diagnózou, například přerušení příjem bílkovin, intravenózní infuze tekutin, a intramuskulární injekce velkých dávek, vitaminu B12.

 

Všichni pacienti s methylmalonate, kterou Uria by měli být léčeni vysokými dávkami vitaminu B12 testovat, intramuskulární injekce 1 mg/d 3-5 dní. Reakce na vitamin B12 by měla být posuzována porovnáním koncentrace methylmalonate v moči před a po léčbě. Vysoké dávky vitaminu B12 testu terapie může nejen usilují o možnost léčby, zachránit vitaminu B12 reaktivní pacientů ale rovněž přispět k diagnóze onemocnění typu a Průvodce dlouhodobé léčby.

 

Neefektivní druh vitamínu B12 je především dietní terapie. Ideálním způsobem je omezit přírodních bílkovin, doplňují speciální terapeutické odstředěné mléko, které odstraňuje isoleucin, valinu, methioninu a threonin. Denní příjem bílkovině v kojence a malé děti by měly řídit 1,0-1,2 g/kg. Dlouhodobá udržovací dávka vitaminu B12 je 1 mg na týden měsíční intramuskulární injekce nebo ústní metylkobalamin 500-1000 UG denně. Příjem středně bílkovin udržuje koncentraci krve a moči methylmalonová kyselina v ideálním dosahu.

 

V důsledku hromadění organických kyselin, například methylmalonová kyselina a kyselina propionová odpovídající acylated karnitin ester vyrábí, což vede ke zvýšení spotřeby karnitinu. Doplnění karnitinu může podporovat vylučování acyl karnitin ester a zvýšení tolerance těla na přírodní proteiny. To není jen užitečné pro kontrolu akutní onemocnění, ale také může účinně zlepšit prognózu. Karnitin mohou být aplikován nitrožilně nebo intramuskulárně v akutní fázi, 100-200 mg/kg / den a 30-60 mg/kg / den v období remise, což může být udržován po dlouhou dobu. U pacientů s Homocysteinemie betain by měl mít doplňkové terapie (1000-3000mg/d) ke snížení koncentrace homocysteinu v krvi a zlepšení nervový systém dětí.