Typ molekulárního sítového klece

- Jun 27, 2019-

Dnes se krátce podíváme na klec molekulárních sít a zájemci se na ni podíváme společně.


Alfa klec: Jedná se o hlavní pór kostry struktury typu A molekulárního síta. Je to hexahedron složený z 12 čtyřčlenných kruhů, osmi šestičlenných kruhů a šesti osmičlenných kruhů. Klec má průměrný průměr pórů 1,14 nm a objem dutiny 760 [& Aring;] 3. Velké okénko klece α je osmičlenný kruh s velikostí pórů 0,41 nm.


Fujasitová klec: je hlavní pór, který tvoří kostru molekulárního síta typu X a Y, a je složen z 18 čtyřčlenných kruhů, čtyř šestičlenných kruhů a čtyř dvanácti členných kruhů. Velikost pórů je 1,25 nm a objem dutiny je 850 ° C. 3. Velké clonové okno je dvanáctičlenný kruh s průměrem otvorů 0,74 nm. Klietka faujasitu se také nazývá super klec.


Beta Cage: Používá se především k vytvoření struktury kostry molekulárních sít typu A, typu X a Y. Je to důležitý druh díry. Jeho tvar je jako pravidelný oktaedron s polevou. Objem dutiny je 160 [& Aring;] 3. Okenní otvor je asi 0,66 nm, což umožňuje vstup pouze menším molekulám, jako je NH3 a H20.


Kromě toho existují šestihranné klecové klece a klece gama, které mají malou velikost a obecně nevstupují do klece. Zde jsou stručně uvedeny výše uvedené informace o kleci s molekulárním sítem. Máte-li jakékoli další pochybnosti, neváhejte nás kontaktovat.