Aplikace N-vinylkaprolaktamu v denních chemických přísadách

- Apr 25, 2019-

Reaktivní monomer n-vinylkaprolaktamu může být použit jako UV-vytvrzující lepidlo pro lepení plastů, které podporuje spojení optických disků. Při syntéze stylingových pryskyřic může n-vinylkaprolaktam a methylmethakrylát (polymer MMA), styren (St) a N-alkylpropionamid zvýšit tuhost a nastavení kopolymeru a zajistit odolnost kopolymeru proti vlhkosti.


N-vinylkaprolaktam, vinylpyrrolidon, DMAPMA, C8-C24 alkyldimethylakrylamidmetakrylát je monomerem syntetizovaný kvarterní kopolymer s nižší viskozitou a lepší viskozitou než obecné kondicionéry a šampóny. Odolnost proti vlhkosti a vyšší teplota zákalu jsou ideální pro produkty péče o vlasy a pokožku.


Vynález vynalezuje barevný fotografický materiál citlivý na světlo, který obsahuje alespoň jednu vrstvu fotosenzitivního roztoku halogenidu stříbrného obsahující polymer s hmotnostním podílem n-vinylkaprolaktamu 10%. Materiál může být použit jako barevně negativní, barevný reverzní film, barevně pozitivní film, barevný fotografický papír, barevný reverzní fotografický papír nebo látka citlivá na barvu jako barevný difuzní přenos nebo proces odbarvení stříbrem. Polymer n-vinylkaprolaktamu může zlepšit stabilitu obrazu bez snížení maximální hustoty zobrazení.