Nové produkty od společnosti Noron - Optimalizované barevné nátěry na bázi vody

- May 16, 2019-

Noron (dříve AkzoNobel Specialty Chemicals) uvedl na trh inovativní a všestranný produkt, celulózový ether Bermocoll® EBM 3000, který dále zvyšuje výkon barevných nátěrů na vodní bázi. Barevný nátěr na bázi vody je nátěr používaný pro vnější stěny architektonických nátěrů, aby se dosáhlo podobného kamene nebo mramoru.

 

Barevná barva se skládá z barevných částic dispergovaných v emulzi a barevné částice mohou obsahovat texturovaný materiál, jako je písek. Bermocoll® EBM 3000 má vynikající univerzálnost a je vhodný pro většinu vícebarevných nátěrových hmot, aby se zabránilo aglomeraci barev a krvácení, poskytující nastavitelnou pevnost gelu a vynikající vývoj barev.


Bermocoll® EBM 3000 debutoval tento týden na čínské mezinárodní výstavě nátěrů v Guangzhou. Čína je důležitým trhem pro barevné nátěry. V současné době čínské výškové budovy exteriéry obecně používají barevné barvy jako alternativu k kameni. Barevné barvy mohou udržet elegantní texturu přírodního kamene.

 

„Barevné povlaky mají mnoho výhod, včetně snadné konstrukce, konzistentní barvy a vynikající pružnosti. Ale co je nejdůležitější, má větší ekonomickou a ekologickou hodnotu než skutečný kámen nebo mramor, “řekl Noron Bergocoll® business. Annika Karlsson, ředitelka oddělení inovace a udržitelnosti oddělení výzkumu a vývoje. „Díky všestranné chemii Bermocoll® EBM 3000 můžeme zlepšit vývoj a stabilitu našich barevných nátěrových hmot.“

 

Gerert Hofman, generální ředitel společnosti Special Auxiliary Business společnosti Nolion, dodal: „Bermocoll® EBM 3000 je vysoce výkonný produkt, který přináší na trh barevných povlaků velké technické a formulační výhody. Kromě toho, protože používá jedinečný proces výroby rozpouštědel poskytuje průmyslu s nejnižší uhlíkovou stopou. Uvedení tohoto produktu opět dokazuje, že se zaměřujeme na spolupráci se zákazníky při vytváření inovativních produktů, které přispívají k udržitelnému růstu.


Ropná pryskyřice C9 je také jednou z hlavních surovin pro výrobu nátěrových hmot.