Trh s filipínskými povlaky roste v průměrné roční sazbě 6%

- Oct 21, 2019-

Dodavatelé pryskyřic C9 nám řekli, že Filipíny jsou primárně považovány za nově průmyslově vyspělou zemi, jejíž ekonomika přechází z zemědělské země do země výroby a služeb.


Přestože domácí výrobci barev a nátěrů na Filipínách dosud uspokojují tržní poptávku, země se transformuje na výrobky s vysokou přidanou hodnotou a nadnárodní výrobci nátěrů.


Filipínský průmysl barev a nátěrů, který zahrnuje více než 20 výrobců barev a nátěrů, si za posledních pět let udržuje každoročně stabilní růst o více než 6%.


Většina z 25 výrobců má výrobní zařízení v metropolitní oblasti Manily a okolních provincií, protože většina architektonických a průmyslových aktivit země je soustředěna v této oblasti.


Výrobci pryskyřic C9 uvedli, že hlavními výrobci nátěrových hmot v zemi jsou Pacific Paint (Boysen) Filipíny, Inc., Davies, Charter Chemical and Coating, United Paints Inc., Asian Coatings Philippines, Nippon a Jordan Jordan.


Century Chemical Corp., FH Colors and Coatings, Globesco, H-Chem Industries, Mayon Industrial, Roosevelt Chemical Industries, Super Globe, Sycwin Coating and Wires, Times Paint and Treasure Island Industries jsou výrobci středně velkých nátěrů a nátěrů v Filipíny.


Dodavatelé PETROLEUM RESIN uvedli, že na konci roku 2018 měly Filipíny více než 108 milionů obyvatel, což z něj činí jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik v jihovýchodní Asii.


Továrna Titania zmínila, že v posledních letech dostaly výrobci barev a nátěrů značné dividendy ze stabilního ekonomického růstu. Hrubý domácí produkt (HDP) vzrostl v roce 2018 o 6,2%, nejnižší za tři roky, a to v důsledku vysokých cen základních komodit a zpomalení zemědělské expanze, které brzdilo růst.


Světová banka však předpovídá, že filipínský HDP letos poroste o 6,5% a do roku 2020 a 2021 o 6,6%.


Čína Továrna TiO2 pro barvy nám řekla, že průměrný věk Filipín je 23 let a stupeň urbanizace je vysoký. Očekává se, že v příštích několika letech zůstanou Filipíny atraktivním trhem pro domácí i mezinárodní lakovací společnosti v zemi.


Filipíny se skládají z 7 200 ostrovů a jsou geograficky rozděleny do tří hlavních divizí v závislosti na koncentraci výrobců barev a nátěrů.


Luzon je domovem největší a nejsevernější skupiny, hlavního města Manily a většiny zařízení na výrobu barev a barev.


Visayas ve střední oblasti má prosperující město Cebu, další cílovou oblast pro výrobce barev a nátěrů v zemi. Nachází se v jihozápadní části Filipín, Mindanao je zemědělské centrum Filipín. V oblasti chybí mnoho zařízení pro výrobu barev a barev.


Průmysl barev a nátěrů na Filipínách má také některé slabiny. Struktura nákladů v zemi, pokud jde o logistiku, energii a suroviny, je v zemi nepřístupná a v zemi není dostupná.


Ve srovnání s ostatními sousedními zeměmi mají filipínští výrobci barev nižší míru využití kapacity a průmysl lakování v zemi má také nižší investice do modernizace technologií.