Poptávka po potaše je slabá, mezinárodní dodavatelé snižují výrobu

- Oct 19, 2019-

Minulý týden se nejnižší cena brazilského granulovaného chloridu draselného zvýšila o 5 USD / t, což odráží, že tržní cenové rozpětí se po období velkého kotačního kurzu zúžilo, což bylo v rozporu s dlouhodobým trendem poklesu cen.

Americká cena člunu s granulovaným chloridem draselným dosáhla v posledních 17 měsících minimálně 238–245 USD / t. Účastníci trhu nemohou předpovědět, zda se ceny budou výrazně snižovat před oplozením na podzim. Zdá se, že podzimní sklizeň dosud sklizená a špatné počasí v oblasti kukuřičného pásu snižují období hnojení a na podzim snižují poptávku po hnojivech.


Poptávka po potaši je slabá, mezinárodní dodavatelé snižují výrobu

 

Evropanizace zpožďuje výrobní kapacitu

Evropanizace očekává, že její dvě nové doly dosáhnou maximální kapacity 8,3 milionu tun ročně v letech 2025–2027 a původní plán na rok 2017 bude dosažen v letech 2024–2025. Důl Volgakaliy bude do roku 2020 udržovat produkci 50 000 - 100 000 tun. Pokrok z geografických důvodů je pomalejší, než se očekávalo.

Rozsáhlá vyjednávání o smlouvě zpožďují potlačení okamžitých cen v jihovýchodní Asii

Poptávka po jihovýchodní Asii, která byla zasažena řadou problémů, se bude dále snižovat, protože nevidí známky velké smlouvy mezi Čínou a Indií a očekává, že vysoké smluvní ceny klesnou. Za normálních okolností by další kolo nabídkového řízení mělo začít od října, ale na základě faktorů, jako je nedostatečná poptávka v tomto roce a omezený tok kapitálu zemědělců / továren, místní prodejci uvedli, že toto kolo nabídkových řízení se může skutečně objevit v listopadu.

Výhled aplikace Outlook

Indická velká smluvní cena bude stanovena pro Asii

Dodavatelé se snaží minimalizovat rozdíl mezi novou smlouvou a minulým rokem. Na druhé straně chtějí kupující co nejvíce snížit ceny, což odpovídá poklesu okamžitých cen v průběhu celého roku. Nová velká smlouva přinese lepší likviditu, ale může snížit cenu v jihovýchodní Asii, v závislosti na konečné ceně kontraktu.