Praxe molekulárního síta po vstupu do vody

- May 23, 2019-

molecular sieve

Po velkém množství vody v molekulárním sítu musí být regenerováno po několik cyklů, aby se odstranila voda na molekulárním sítu, a má adsorpční funkci.

Obvyklá praxe je zavřít hlavní ventil věže, ale přepnout adsorption mezi dvěma molekulárními síty, a regenerovat molekulární síto do vody tím, že používá vzduch po molekulárním síle bez vody, ale když molekulární síto vlivu voda se promění v běh, za ním Vlhkost vstupuje do molekulárního síta, které není ve vodě. Dvě molekulová síta mají tedy vodu a potom se navzájem regenerují. Při regeneraci adsorpce je obsah vody snížen a zároveň jsou současně poskytnuty podmínky adsorpce.

Ale viděl jsem článek v časopise o jejich příkladu. Poté, co bylo molekulární síto zaplaveno do vody, bylo regenerováno výše uvedenou metodou, ale obě molekulární síta měla spoustu vody a obě se regenerovaly a nakonec ztratily adsorpci. Důvodem je: poté, co molekulární síto vstoupí do velkého množství vody, působí voda a molekulární síto a voda se změní z volné vody na krystalickou vodu molekulárního síta. I když je teplota regenerace 200 stupňů, krystalická voda nemůže být odstraněna a výrobce musí být vrácen do pece při 400 stupních, aby se molekulární síto regenerovalo. Adsorpční funkce.