Příprava organického silikonového lepidla

- Mar 22, 2019-

Organické silikonové lepidlo lze rozdělit do dvou typů: silikonová pryskyřice jako pojivo a silikonová pryž jako pojivo. Chemická struktura těchto dvou struktur je strukturovaná. Mnoho lidí se ptá, zda je silikonové lepidlo toxické? Ujišťujeme vás, že je netoxický. Organická silikonová lepidla se vyznačují vysokou a nízkou teplotní odolností, odolností proti korozi a radiační odolností. Zároveň má vynikající elektrickou izolaci, odolnost proti vodě a povětrnostním vlivům. To může vázat kovy, plasty, pryžové sklo, keramiku, atd. Trh organických silikonových lepidel je také poměrně rozsáhlý, používaný hlavně v kosmické navigaci, výrobě letadel, elektronickém průmyslu, strojírenství. Lepení a utěsňování ve zpracování, automobilovém průmyslu, stavebnictví a zdravotnictví.


Silikonová adhezivní formulace byla připravena přidáním 30 dílů získané silikonové pryskyřice do skleněného reaktoru se čtyřmi hrdly, opatřeného kondenzátorem, míchadlem, přidávací nálevkou a teploměrem. Po zahřátí na 50 ° C za stálého míchání se přidá 30 dílů lepidla E-42 epoxidové pryskyřice a 30 dílů roztoku xylenu, 7,5 dílů roztoku polyvinylbutyralu, neustále se míchá a teplota se kontroluje při 50 až 60 ° C. 60min, pro získání světle hnědé průhledné viskózní kapaliny, přidejte 2,5 dílu vytvrzovacího činidla dikyandiamidu při ochlazení na pokojovou teplotu, rovnoměrně promíchejte, to znamená, že dostanete silikonové lepidlo epoxidové pryskyřice. Vyrobí se N-ethylacetamid NEA CAS 625-50-3


Epoxidová pryskyřice má dobrou přilnavost k různým materiálům, vysokou pevnost spoje, široký spojovací povrch, vytvrzování hlavně závisí na polymeraci s otevřenou smyčkou, neprodukuje malé molekulární látky, nízké smrštění, dobrou stabilitu při skladování, flexibilní formulaci. teplota v místnosti s aminovým vytvrzovacím činidlem a je snadno ovladatelná. V současné době se jedná o lepidlo. Po vytvrzení je však hustota zesíťování vysoká, vnitřní napětí je velké, křehkost je velká, odolnost vůči nárazu je nízká a teplota použití obecně nepřesahuje 150 ° C, takže je její použití omezeno. Lepidlo na bázi epoxidové pryskyřice odolné vůči vysokým teplotám, silikon má nízkoteplotní pružnost, vysokou tepelnou a tepelnou oxidační stabilitu, nízkou povrchovou energii, elektrickou izolaci atd. Používá se k úpravě epoxidové pryskyřice za účelem snížení epoxidového vnitřního napětí a zlepšení epoxidové pryskyřice. Efektivní technický přístup k houževnatosti pryskyřice a vysoké teplotní odolnosti.