Prevence a léčba osteoporózy nemůže být vápník

- May 03, 2019-

První epidemiologický průzkum osteoporózy zveřejněný Národním výborem pro zdraví a wellness ukázal, že osteoporóza se stala důležitým zdravotním problémem ve střední a starší populaci v Číně. Prevalence osteoporózy u lidí starších 50 let je 19,2%. Zvláště závažný je problém osteoporózy u žen středního věku a starších žen, s prevalencí 32,1% a mírou prevalence žen starších 65 let je 51,6%.


Xiao Wende, zástupce ředitele oddělení společné chirurgie první lidové nemocnice v Kantonu, poukázal na to, že nestačí léčit osteoporózu jednoduchou suplementací vápníku, ale mělo by být komplexně léčeno.


Samotná suplementace vápníku nestačí


Mnoho lidí ví, že prevence vápníku je nutná k prevenci osteoporózy, ale často spadá do dvou nedorozumění: jednou je, že vápník může být přidáván tak dlouho, dokud jsou užívány tablety vápníku; Druhou možností je, že léčba osteoporózy je prostě ekvivalentní užívání tablet kalcia. Podle Xiao Wende může být osteoporóza způsobena mnoha faktory a ukládání vápníku je pouze jedním z nich. Stejně jako stavba domu, budete potřebovat cihly, písek, cement, ocel a mnoho dalších materiálů, a musíte je použít v kombinaci. Totéž platí pro léčbu osteoporózy: vápník, vitamin D, kolagen, hormony podporující osteogenezi nebo osteolýzu mohou tvořit normální kosti. Jednoduše zvýšíte dodávku jednoho z odkazů a do jisté míry je to neplatná dodávka.


Léčba osteoporózy, prostě spoléhání se na samotný vápník, tedy nestačí, ale měla by být komplexní léčbou, včetně zvýšené kostní hmoty, síly kostí a prevence zlomenin. Pokud je diagnostikována osteoporóza, pacient by měl jít do pravidelné nemocnice pro ortopedickou léčbu.


Cvičení a vystavení slunci jsou důležitými prostředky prevence


Stojí za to zdůraznit, že osteoporóze je možné předcházet a léčit a včasná prevence může předcházet osteoporóze a její fraktuře. I v případě zlomeniny může být riziko opětovného zlomení účinně sníženo vhodnou a rozumnou léčbou.


"K dosažení vědecké prevence a léčby osteoporózy je cvičení důležitější než prostá suplementace vápníku." Xiao Wende zdůraznil. Pravidelné cvičení může zvýšit zátěž na kosti, zvýšit sílu svalů, napomoci růstu kostí a dosažení vyšších špiček kostí a lepší kvality kostí. "Množství cvičení by mělo být v souladu se skutečnou situací jednotlivce." Pro ty, kteří sedí v kanceláři celý den, i když mohou chodit každý den více než jednu cestu a stoupat o další podlahu, je to také prospěšné pro zdraví kostí.


Kromě správného množství cvičení by veřejnost měla věnovat pozornost slunci. Sluneční působení ultrafialového světla na slunci může produkovat vitamín D v lidské kůži a vitamin D je nezbytnou látkou v metabolismu kostí, který může podporovat absorpci vápníku ve střevě, takže příjem vápníku může být absorbován efektivněji. Vedoucí k ukládání vápníku v kostech. Lékaři doporučují veřejnosti mít průměrně 30 minut světla denně, aby se zajistilo, že se vyrobí správné množství vitamínu D. O drogách je kyselina minodronová také jedním z hlavních léků pro léčbu osteoporózy. Náš ethyl-trans-4-oxo-2-butenoát je jednou z hlavních surovin pro kyselinu fosforečnou.