Prevence osteoporózy

- May 15, 2019-

V současné době lidé stále nejsou schopni zastavit stárnutí a degradaci kostí způsobenou stárnutím nelze zvrátit. Lidé však mohou přijmout opatření ke zpoždění a zmírnění tohoto procesu stárnutí a degenerace. I když je dosaženo cíle dlouhověkosti, nemusí nutně trpět osteoporózou. . V tomto smyslu je možné předcházet osteoporóze. Je velmi důležité co nejdříve zjistit zdravotní stav kostí a provést následující tři úrovně prevence.

1.

Primární prevence: od dětí a dospívajících

Věnujte pozornost konzumaci potravin bohatých na vápník, jako je mléko a sójové výrobky. Trvejte na cvičení, více "opalování", nekuřte a nepijte alkohol, nepijte méně kávy, silný čaj a sycené nápoje. Zvyšte maxima kostí maximálně, když jste mladí. Rezervujte si nejbohatší kostní hmotu po zbytek svého života.

2.

Sekundární prevence: po středním věku, zejména po menopauze

V této době se rychlost kostního úbytku lidského těla urychluje a doporučuje se provádět test hustoty kostí každé 1 až 2 roky. Dlouhodobá preventivní suplementace vápníku a vitaminu D, dodržování dobrých životních návyků, jako je pravidelná fyzická aktivita, rozumná dietní výživa, zákaz kouření, méně alkoholu, může účinně předcházet osteoporóze.

3.

Terciární prevence: Po vstupu do stáří

Dodržujte příslušné cvičení, posilujte opatření proti pádu a zabraňte zlomeninám. Starší lidé by měli stále aktivně doplňovat vápník a vitamín D. Pokud bylo zjištěno, že hustota kostí je nízká nebo má osteoporózu, léčba může být vhodná k prevenci úbytku kostní hmoty a snížení rizika zlomeniny. U pacientů se zlomeninami nelze aktivní léčbu zaváhat. Kromě včasné léčby zlomenin by neměla být přehlížena rozumná rehabilitační léčba a prevence zlomenin po zlomeninách, protože u pacientů se zlomeninami je riziko opětovného zlomení významně zvýšeno.


Osteoporóza je častým chronickým onemocněním u starších osob, protože osteoporóza způsobuje, že starší lidé nejsou schopni spadnout. Abychom předešli zlomeninám a vážným následkům způsobeným pády, musíme nejprve předcházet osteoporóze a léčit ji. Asijské potravinářské informační centrum se domnívá, že k prevenci a léčbě osteoporózy musí dosáhnout tří klíčových cílů: dostat dostatek vápníku prostřednictvím stravy; zajistit, aby tělo dostalo dostatek vitamínu D ze stravy nebo přes slunce; cvičit pravidelně každý den. .

Níže budeme hovořit o tom, jak to udělat ze stravy.

Fyziologické vlastnosti starších lidí způsobily jejich schopnost absorbovat vápník. Když vstoupili do stáří, vstoupili do „nejtěžšího úderu“ osteoporózy.

Ačkoli kosti starších lidí jsou degradovány a náchylné k osteoporóze, pokud jsou preventivní opatření přijímána aktivně, může být tento degenerativní proces zpožděn, čímž se oddálí a zmírní výskyt osteoporózy. Mezi základní bezpečnostní opatření patří:

 

1) Vyvážená strava Dietní směrnice pro čínské obyvatele, kterou vypracovala Společnost pro výživu, navrhuje jíst mléko, fazole a jejich produkty. Tyto potraviny obsahují vysoké hladiny vápníku.

2) Střední cvičení Cvičení může zvýšit rovnováhu v těle, snížit šanci na zápas a výskyt zlomenin.

3) Sluneční expozice Větší vystavení slunci může zvýšit ukládání vitaminu D v těle, vitamin D pomáhá vstřebávat vápník ve střevech.


4) Další doplňující údaje o vápníku ukazují, že průměrný denní příjem vápníku pro dospělé nad 50 let je 1000 mg, a ve skutečnosti průměrný denní příjem vápníku v potravě není zdaleka doporučený vhodný příjem. Přidá se dalších 600 mg vápníku.

Tento lék není tak dobrý jako doplněk stravy, doplněk stravy je nejbezpečnější a nejsnadnější vstřebat. Čínská společnost pro výživu doporučuje, aby lidé starší 50 let konzumovali 1000 mg vápníku denně (ale ne více než 2000 mg) a 10 μg vitamínu D (ale ne více než 20 μg).

Co se týče léčiv, kyselina Minodronová je jedním z hlavních léků pro léčbu osteoporózy a důležitým meziproduktem kyseliny Minodronické je Ethyl-trans-4-oxo-2-butenoát.