Jaké jsou problémy při výrobě a používání doplňkových látek

- Feb 12, 2019-

S rozvojem chovu zvířat se používání krmivových přísad rozšířilo do tisíců domácností. V současné době mají různé přísady podporující růst na trhu, jako jsou mikroekologické přípravky, enzymatické přípravky, okyselující látky, antioxidanty, funkční peptidy atd., A dokonce i některé výrobky vyrobené s nanotechnologií mají vlastní výhody a podporují růst a rozvoj drůbeže různé aspekty.

Při výrobě a používání doplňkových látek v krmivech však existují následující problémy:


1. Zneužívání antibiotik a hormonů v krmivových přídatných látkách V počáteční výrobě krmných přísad byly používány nízké dávky antibiotik nebo sulfonamidů k prevenci onemocnění nebo průjmu u hospodářských zvířat a drůbeže. Toto antibiotikum s nízkou dávkou zničí ekologickou rovnováhu mezi mikroorganismy (včetně patogenních mikroorganismů) v přírodním prostředí a v potravinách jsou zbytky, které vážně ovlivní léčbu nemocí člověka a lidské dědictví.

2. Množství některých stopových prvků je příliš mnoho nebo nedostatečné. Stopové prvky běžně používané v krmivových přísadách jsou železo, měď, mangan, zinek, jod, selén atd. Tyto prvky vstupují do lidského těla a jsou složitými sloučeninami s ionty, molekulami nebo strukturami. Stav existence, biochemické účinky v různých státech jsou také odlišné. Příliš málo způsobí nedostatek, příliš mnoho způsobí otravu nebo nerovnováhu. Proto musí být obsah vhodný a rovnoměrně promíchaný, jinak to bude mít opačný účinek.


3, nadměrně přehnaná role doplňkových látek v krmivech, doplňkové látky k vyvážení stravy, podpora produkce a růstu hospodářských zvířat a drůbeže je pozitivní. Obecně může zvýšit výtěžnost o 5% až 25% ve srovnání s kontrolní skupinou bez přísad. Některé produkty však zveličují svou úlohu v reklamě a tato nerealistická propaganda by měla být obezřetná.


Stručně řečeno, jakákoli přísada může dosáhnout zamýšleného účinku pouze tehdy, když je používána rozumně. Zemědělci by se měli racionálně mísit podle různých živin požadovaných různými fázemi růstu různých hospodářských zvířat a drůbeže. Podle účelu krmení, chovných podmínek a zdravotního stavu si vyberte spolehlivé přísady jakosti a přidejte je podle přesného výpočtu pokynů. použití. Je třeba poznamenat, že přídatné látky v hospodářských zvířatech by se neměly používat u drůbeže. Vzhledem k tomu, že poměr přísad je velmi malý, musí být v krmných směsích plně promíchán rovnoměrně, aby se zabránilo nadměrné spotřebě a způsobilo otravu.