Procesní analýza N-vinylových kaprolaktamových rostlinných produktů

- May 10, 2019-

Produkt n-vinylkaprolaktam (NVCL) může být použit jako monomerní jednotka v oligomerech, polymerech a kopolymerech. Bylo tedy zjištěno, že je to užitečné například při výrobě papírových povlaků, lepidel, tiskařských barev, detergentů, přísad do motorových olejů, pomocných textilií, radiačních pevných povrchových povlaků, kosmetiky, léčiv, pomocných látek pro výrobu ropy nebo chemikálií pro fotografické účely. použití.

Poly n-vinylkaprolaktam je polymer citlivý na teplotu, který má nízkou kritickou teplotu fázového přechodu (LCST). Jeho LCST je jen ve fyziologickém teplotním rozmezí (30-40 ° C), což činí jeho výzkum aplikace biologických a lékařských bylin postupně rozvíjen. Proto je velmi důležitý rozumný a proveditelný způsob výrobního procesu a v konečném důsledku i výroba kvalitních výrobků.

Existuje mnoho zpráv o syntéze n-vinylkaprolaktamu v tunelech, ale současná zralá průmyslová výrobní metoda je: přidání acetylenové kapalné fáze.

Podle výzkumu bylo zjištěno, že ve vakuu s redukcí dusíku pod zpětným chladičem je obtížné kontrolovat účinek dehydratace. Během procesu čištění produktu má tato část destilační kolony velké investice a produkt musí být krystalizován a čištěn. Tam jsou patentové ochrany ve Spojených státech a Japonsku, tak tam být příbuzné problémy když industrializing.

Podle skutečných podmínek inženýrství n-vinylkaprolaktamu se způsob krystalizace používá v procesu čištění produktu pomocí dehydratace rozpouštědla v kroku dehydratace. Syntetická cesta je následující:

NVCL