Studie o podmínkách procesu syntézy kyseliny 3sulfanylpropanová z vedlejšího sirovodík

- Mar 28, 2019-

Jako druh důležitých průmyslových surovin a farmaceutických meziproduktů 3sulfanylpropanová kyselina (3-MPA) přitahuje širokou pozornost kvůli jeho různé možnosti použití. V současnosti, akrylonitrilu a sodný Hydrogensulfid se obecně používají jako suroviny k syntéze 3 MPA. Proces reakce této metody je složitý a je přísné regulace teploty každého kroku procesu reakce. S rostoucí povědomí o recyklace zdrojů metoda syntetizovat 3sulfanylpropanová kyselina kyselina akrylová (AA) a Petrochemická rafinérie vedlejší produkt sirovodík jako suroviny postupně získal pozornost petrochemical rafinérie. Použití vodíku jako vedlejší produkt syntetizovat 3sulfanylpropanová kyselina nejen promění sirovodíku v plýtvání, ale má také významnou nákladovou výhodu oproti jiné syntetické metody. Vzhledem relativně nedostatek systematický výzkum procesem syntetizovat 3sulfanylpropanová kyselina z sirovodík a vedlejší produkty, rafinerní doma i v zahraničí, systém heterogenní reakce a syntéza procesu podmínky respektive se provádí homogenní reakce systému. Zkoumat vliv různých faktorů na syntézu 3sulfanylpropanová kyselina v systémech dvou reakce byly provedeny podrobné optimalizace a výzkumu. Hlavní práce a závěry jsou následující:

 

Solidní katalyzátor heterogenní reakce systému byl studován. Přípravek zhotovený metodou srážení pomocí octanu hořečnatého a kyseliny šťavelové jako prekurzor a vysokoteplotní kalcinace bylo stanoveno jako katalyzátor pro syntetizovat 3 MPA. Tekuté alkalických pro homogenní reakce systému studie byla provedena k určení reakce Triethylaminový jako reakce systému.


Produkt byl analyzován pomocí HPLC, GC-MS a IR. Vznik cílového produktu 3 MPA byl potvrzen, a na složení a tvorbu vedlejších produktů byly analyzovány.


3. kvantitativní analýza reakční produkt byl dokončen externí standardní metodou HPLC. Na základě výnosu 3 MPA, byly stanoveny podmínky optimální proces pro syntézu 3 MPa. Optimální proces podmínky pro heterogenní reakce systému jsou: použití 1,4dioxanu jako rozpouštědlo, reakční teplota 80 ° C, H 2 S tlakem 0,5 MPa, doba náběhu 5 h, n (katalyzátor): n (kyselina akrylová) = 0,2: 1, v. (1,4dioxan): V. (kyselina akrylová) = 5: 0,2, v tomto přepočítací koeficienty AA čas 100 %, selektivita 3 MPA 35,6 %; nejlepší systém homogenní reakce podmínky procesu jsou následující: reakce sekvence, v níž je Triethylaminový nejprve reagoval s H2S a pak přidá do AA, n(triethylamine): n (AA) = 2.08:1, reakční teplota 80-C, reakční čas 6 h, nejprve množství sekundární H2S byl 0,1 Mpa, a množství H2S představil podruhé byla 0,6 MPa. V této době míra konverze AA byl 99,95 % a selektivity 3 MPA byl 60.03 %. Obecně přepočítací koeficienty systémů dvou reakce nejsou příliš neliší a selektivity 3 MPA v homogenní reakce systému je mnohem lepší, než u heterogenní reakce systému.


Založený na principu reakce syntézy 3-MPA mezi kyseliny akrylové a sirovodík navržený předchůdci, princip reakce syntézy 3 MPA byla diskutována.