Biofertilizátor z mořských řas

- Feb 12, 2019-

V cizích zemích má hnojivo z mořských řas dlouhou historii používání, širokou škálu produktů a širokou škálu aplikací a plodin. V Číně, od prvního osvědčení o registraci hnojiv z mořských řas v roce 2000, existovaly desítky podniků na výrobu hnojiv z mořských řas schválených pro registraci na ministerstvu zemědělství a stovky registrovaných produktů hnojiv z mořských řas (O-PHOSPHORYLETHANOLAMINE), kromě domácího trhu. , produkty jsou daleko. Více než 100 zemí a regionů v Evropě, Americe a jihovýchodní Asii. Hnojivo z mořských řas se může rychle vyvíjet a je populární. Nejdůležitějším důvodem je, že použití hnojiv z mořských řas je významné a přináší zřejmé ekonomické, ekologické a sociální výhody.


V cizích zemích se hnojivo z mořských řas nazývá „bláznivé hnojivo“, což znamená, že se jedná o druh inteligentního hnojiva. To může být používáno non-profesionály k dosažení profesionální výsadby úrovni. Z hlediska domácího i mezinárodního použití je hnojivo z mořských řas široce používáno jako hnojivo pro pšenici, kukuřici, rýži, ovoce a zeleninu, čaj, čínskou bylinnou medicínu a zahradnictví (viz obrázek 4). Podporuje vývoj kořenů plodin, zlepšuje fotosyntetickou účinnost plodin a podporuje plodiny. Růst kořenů a hlavních kmenových kmenů, zlepšení výnosů a kvality plodin, zvýšení odolnosti plodin vůči nepříznivému prostředí a podpora časného zrání ovoce.


Zlepšit kvalitu půdy: Studie ukázaly, že chelatační a hydrofilní vlastnosti polysacharidů z mořských řas mohou zlepšit fyzikální, chemické a biologické vlastnosti půdy, a tím zlepšit schopnost půdy zadržovat vodu a podporovat růst prospěšných mikroorganismů v rhizosféře; polysacharidy řas lze kombinovat s půdou. Kovový ion reaguje za vzniku komplexu s vysokou molekulovou hmotností, který zlepšuje strukturu půdního agregátu a tím pomáhá udržovat vlhkost půdy. Dobré prostředí pro provzdušňování půdy může stimulovat růst kořenů plodin a mikroorganismů rhizosféry.

Podporovat klíčivost semen: Semena ošetřená extrakty z mořských řas mají rychlejší rychlost dýchání a výrazně vyšší rychlost klíčení. Mnoho studií potvrdilo úlohu přirozených regulátorů růstu rostlin, polysacharidů mořských řas atd. V hlavních extraktech z mořských řas.

Ponořené kořeny zlepšují míru přežití přesazování: před výsadbou rostlin ve vlhkých oblastech může impregnace tímto hnojivem zabránit vadnutí kořenů a listů rostlin.

Podporovat růst rostlin: Alginát v hnojivech z mořských řas může snížit povrchové napětí vody, tvořit film na povrchu listů rostlin, zvětšit kontaktní plochu a usnadnit průchod vody nebo látek rozpustných ve vodě do vnitřku buněk přes povrch listu. bariérová struktura. Účinná absorpce živin.

Zvýšení počtu poupat v květnu: V roce 1984 experimentovali zahradníci na University of Cape Town v Jižní Africe s různými druhy květin, což dokazuje, že hnojivo z mořských řas (O-PHOSPHORYLETHANOLAMINE) nejenže významně zvýšilo počet pupenů (zvýšený výskyt 30% -60%), ale také výrazně pokročila v období kvetení. . Huang Guoyong, bývalý předseda a senior agronomista Wendeng Science and Technology Association v provincii Šan-tung, řekl: „Po použití hnojiva z mořských řas jsou listy jablek tlusté a listy jsou tmavě zelené a snadno se tvoří krátké větve. podporovat diferenciaci pupenů a plodnější výsledky.

Zvýšení míry nastavení ovoce: Výsledky skleníkového testu ukázaly, že výška rostliny, průměr, průměrná míra nastavení ovoce a výtěžek rajčat krmených extraktem z mořských řas byly podstatně vyšší než u kontrolních rostlin.

Zlepšit odolnost vůči stresu a odolnost plodin vůči chorobám: Studie zjistila, že aplikace hnojiv z mořských řas na zeleninu, jako je lilek, řepka, okurka, zelí, čínské zelí, celer, mrkev, rajče, čínské zelí a pepř, má pozitivní vliv na zlepšení jeho kvality. odolnost vůči stresu. účinek. Aplikace hnojiva z mořských řas může zlepšit antivirovou schopnost viru tabákové mozaiky, snížit výskyt šedé plísně rajčat, omezit chorobu plíseň rýže a mít zřejmou odolnost vůči měkkým houbám a plísni čínského zelí. Technici zjistili, že extrakt z mořských řas má dobrý in vitro pasivační účinek a prevenci infekce na onemocnění viru listů rajčat (CMV). Po inokulaci CMV virem se aplikuje hnojivo z mořských řas a aktivita SOD a POD enzymů nemocné rostliny se výrazně zvyšuje. Vysoká a významně snižuje obsah viru v nemocných rostlinách a snižuje poškození viru na chloroplast.

Zvýšený výnos a zlepšená kvalita: Aplikace výtažků z mořských řas může zvýšit výnos různých plodin v různé míře. Výzkumníci jsou na plodinách, jako je řepka, pepř, sladké brambory, okurka, brambory, jablko, citrus, hruška, hroznový, broskev, kukuřice, pšenice, rýže, sója, bavlna, čaj, tabák, atd. Experimentální výsledky ukazují, že hnojivo z mořských řas může výrazně zvýšit výtěžek a zvýšení výnosu je mezi 10% a 30%. Výtěžek luštěnin ošetřených extraktem z mořských řas se významně zvýšil, s průměrným nárůstem o 24%. Rozprašování listového hnojiva z mořských řas výrazně zvýšilo výnos česneku, což ve srovnání s kontrolou zvýšilo výnos o 20%. Výrazně vzrostl také průměr česneku s průřezem česneku a hmotnost jediného česneku.


Hnojivo z mořských řas (O-PHOSPHORYLETHANOLAMINE) může zvýšit výnos plodin a zlepšit kvalitu ovoce a zeleniny. Může se jednat o to, že hnojivo obsahuje minerály, jako je jod, draslík, sodík, vápník, hořčík a baryum nezbytné pro růst suchozemských rostlin, manganu, molybdenu, zinku, železa, boru a mědi. Tyto stopové prvky, stejně jako různé přírodní regulátory růstu rostlin (auxin, cytokinin, gibberellin, kyselina abscisová, ethylen, betain, atd.), Které jsou v nich obsaženy, se mohou podílet na organických a anorganických látkách v rostlinách. absorpce živin rostlinami a zároveň stimuluje rostliny k produkci nespecifických aktivních faktorů, reguluje rovnováhu endogenních hormonů v rostlinách a hraje důležitou roli v regulaci růstu a vývoje rostlin. To má důležitou roli pro vzhled barvy, barvy a chuti ovoce a zeleniny.