Jarní festival se blíží, objednávejte hnojivo co nejdříve

- Dec 12, 2019-

Trh s domácími směsnými hnojivy, který vstoupil do posledního měsíce roku 2019, zcela vstoupil do hlavní obchodní sezóny. Po setkání hnojiv na bázi fosfátových směsí od konce minulého měsíce do začátku tohoto měsíce zavedly hlavní společnosti postupně politiku zimního skladování. Tato politika se stále zaměřuje na vytváření nízkorozpočtových výbušných produktů, zejména na základě výpočtu plateb a úroků. Zásada skladování Feidong je lepší a do určité míry zvýšila zájem prodejců o vyzvednutí zboží. V této fázi jsou nabídky tradičních výrobců z továrny: 45% směsných hnojiv na bázi chloru je 1800-2000 juanů / tunu a 45% směsných hnojiv na bázi síry je 2 000-2200 juanů / tunu. Cena je výrazně nižší než ve stejném období loňského roku.


V současné době se trh s kombinovanými hnojivy v Číně změnil od předchozího stabilního trendu a předběžné objednávky na zimu byly řádně zdokonaleny a prodejci přidali nové objednávky.


Koncem listopadu se cena močoviny konečně zahřála, vzrostla až o 100 juanů / tunu za pouhou půlměsíc a růst cen v některých regionech stále udržoval rychlou dynamiku. Spolu se špatnou kvalitou ovzduší na mnoha místech v posledních dnech se provozní rychlost předřazených elektráren mírně snížila. Očekává se, že domácí trh s močovinou bude v krátkodobém horizontu fungovat stabilně a v některých oblastech stále existuje prostor pro mírný nárůst.


Na druhé straně není mnoho dobrých zpráv o fosfátových hnojivech a draslíkových hnojivech. Trh se surovinami na bázi fosfátových hnojiv je pomalý a negativní dopad je velký. Cena zůstává nízká. Kupující a prodávající na trhu nadále čekají a vidí, a je obtížné změnit současný stav v krátkodobém horizontu. U draslíkových hnojiv nebyla tržní poptávka otevřena. Ceny stále klesají. Trh se surovinami obecně postrádá podporu ceny složených hnojiv. Společnosti vyrábějící kombinovaná hnojiva chtějí využít příležitosti ke zvýšení ceny moče, aby se odrazily, šance je malá.


"V této fázi jsou distributoři převážně na skladě, převážně skladují pšenici zpět na zelené hnojivo a hnojení v příštím roce. Cena močoviny byla před nějakou dobou nízká, takže letošní zimní skladování složených hnojiv je dobré. Složené Výrobci hnojiv již ceny stlačili velmi nízko. Letošní zimní politika skladování je o 100-200 juanů za tunu levnější než v loňském roce. “Sun Zhenxing, manažer zemědělského zásobovacího skladu Dunbin ve městě Fengxian, Xuzhou, provincie Ťiang-su, řekl novinářům že i přesto se poptávka po terminálech trhu pomalu uvolňuje a nadšení zemědělců pro nákup hnojiv není dobré. Zisk kombinovaných hnojiv je stále příliš nízký a většina obchodníků zaměřila své prodejní zaměření na speciální hnojiva a dokonce i fungicidy.


U složených hnojiv s nestabilními cenami a nižšími a nižšími zisky není většina prodejců příliš přesvědčena o ceně příštího jara. Aby se vyhnuli budoucím tržním rizikům, přijali model následného prodeje a nejsou ochotni tisknout příliš mnoho akcií. Kruh přátel lze vidět všude a prodejci také hlásili prodejní cenu v době přijetí zboží. Zemědělci jsou vítáni k aktivnímu nákupu.


Jarní festival v letošním roce je dříve než v předchozích letech a výpadek logistiky je poměrně brzy. Vzhledem k tomu, že v pozdějším stádiu existuje určité riziko nedostatku, neměla by nálada prodejců čekat a vydržet příliš dlouho. V současné době některé tuzemské společnosti začaly vydávat oznámení o zastavení objednávek nebo oznámily, že nebudou přijímat urychlené objednávky z důvodu dopravy a svátků na jaře.