Gum Sumitomo uvádí na trh inteligentní pneumatiky

- Aug 16, 2019-

Pneumatický průmysl má novou myšlenku, to znamená, že když vozidlo jede, část energie může být shromážděna z obvodu a uvnitř pneumatiky. Například koncepční pneumatiky Goodyear BH03 uvedené na trh v roce 2015 to udělaly. Společnost Sumitomo Rubber Co., Ltd. (Sumitomo Rubber) nedávno dala další možnost: využití tření pneumatiky k dodávání energie elektronickému příslušenství automobilu.

Koncept pneumatika sběru energie byl vyvinut společností Sumitomo Rubber ve spolupráci s Kansai University v Japonsku. Celý systém se skládá z konvenční pneumatiky a speciálního zařízení na sběr energie zabudovaného do pneumatiky. Ropná pryskyřice C9 a oxid titaničitý jsou vhodné pro výrobu pryžových pneumatik. Jeho kvalita určuje kvalitu pneumatik. Z hlediska konstrukčního provedení se nová pneumatika skládá ze dvou vrstev pryže, z nichž každá má elektrodu a negativně nabitý film, který lze kombinovat s jiným pozitivně nabitým filmem. Jak se pneumatika otáčí, pneumatika se deformuje a tím vytváří statickou elektřinu, tj. Výrobu třecí elektřiny.

Z technického hlediska může elektrická energie vytvářená třením pneumatik dodávat energii elektronickým součástkám vozidla, jako jsou světla nebo rádia přístrojové desky. Zdá se, že technická koncepce má možnost stát se realitou. Již v roce 2015 vyvinul výzkumný tým na University of Wisconsin-Madison podobnou technologii, která byla navržena tak, aby vyráběla elektřinu z tření pneumatik hračkových džípů pro pohánění světlometů autíček.

V současné době neexistují žádné podrobné informace o konkrétní komercializaci této technologie, ale Sumitomo Rubber se domnívá, že přinejmenším tato technologie může být použita k napájení energie do zařízení pro monitorování tlaku v pneumatikách. Výzkumný projekt byl podporován Japonskou agenturou pro vědu a technologii a společnost Sumitomo Rubber bude pokračovat ve svém výzkumu a očekává se, že bude v budoucnu využívána k napájení dalších zařízení.