Trh s práškovými povlaky dosáhne do roku 2025 17 miliard USD

- Nov 12, 2019-

Podle nedávné studie společnosti Global Market Insights, Inc. se očekává, že trh s práškovými barvami do roku 2025 překročí 17 miliard USD.

Očekává se, že trh s uhlovodíkovými ropnými pryskyřicemi C9, hlavní surovinou práškových povlaků, dosáhne v letech 2019 až 2025 výrazného růstu, a to z hlediska vlivu na životní prostředí, nákladové efektivity, vysoké kvality, rychlé nanášitelnosti povlaku a snadnosti použití ve srovnání s konvenčními povlaky. Ve srovnání s tekutými povlaky tyto povlaky neobsahují žádná rozpouštědla a emitují velmi málo těkavých sloučenin. Poskytuje odolné povrchové úpravy kovových výrobků a dílů s vynikajícím zachováním lesku. Poptávka po výrobcích může také ovlivnit faktory, jako je vysoká odolnost proti korozi, snadná recyklace a zkrácená doba zpracování.

Funkční a technické výhody oproti tekutým povlakům stimulují poptávku po práškových povlacích

Technické výhody tekutých povlaků ve srovnání s různými technickými výhodami kapalných povlaků a nižšími emisemi VOC podporují tržní hodnotu práškových povlaků v předpokládané době. Schopnost vyrábět povlaky, které jsou mnohem tlustší než tradiční kapalné formy bez prověšení nebo prohýbání, podpoří celé odvětví. Rychlejší doba vytvrzování a široká škála speciálních efektů činí z produktu širokou škálu aplikací, včetně kliky dveří, ráfků a komponentů pod kapotou, s vynikající povrchovou úpravou a strukturou.

Rostoucí poptávka po silných a flexibilních povlacích bude řídit poptávku po termoplastických povlacích pro práškové povlaky

Díky klíčovým výhodám včetně lepší chemické odolnosti, silnějších povlaků a nižší toxicity se očekává, že roční roční růst poptávky po termoplastické pryskyřici překročí 6,5%. Poskytuje také dobrou odolnost proti rozdílům mezi silami prostředí a nevyžaduje k dosažení těchto charakteristik žádné zesíťování nebo vytvrzování. Termoplastické pryskyřice se používají v mnoha průmyslových odvětvích, jako je stavebnictví, automobilový průmysl, venkovní nábytek, ropa a plyn a letecký a obranný průmysl díky svým ekologickým vlastnostem, snadné recyklaci a nízké toxicitě.

Zákaznické preference atraktivních a odolných spotřebičů na vrchní nátěry podpoří růst trhu s práškovými barvami

Práškové povlaky v elektrických spotřebičích se běžně používají u dveří chladniček, polic, praček, sušiček, mrazáků, ohřívačů vody, vysavačů, kuchyňských spotřebičů, mikrovlnných troueb, zařízení na likvidaci odpadu, myček nádobí atd. Elektrické spotřebiče vyžadují trvalé povrchové úpravy a zářivé barvy chránit před poškozením při každodenním používání.

Barva elektrických spotřebičů se nyní stala jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících rozhodnutí spotřebitelů o nákupu. Výsledkem je, že výrobci domácích spotřebičů představili produkty s kombinací stylových barev, povrchových úprav a textur. Kombinuje dekorativní barvy a styly lakování, aby se zajistilo nízké opotřebení, lepší štípání a vysoká chemická odolnost.

Práškové povlaky na kovových substrátech zaznamenaly silný růst v zemědělských a stavebních zařízeních, v automobilovém průmyslu a v ropných a plynových aplikacích

Protože chemikálie a vlhkost řídí růst trhu s práškovými nátěrovými hmotami, N-Vinyl caprolactam C, existuje silná poptávka po povlacích kovových substrátů odolných vůči korozi na ocelových, měděných a hliníkových površích. Snadnost aplikace na kovové substráty také podpoří rozsah aplikací produktu ve srovnání s nekovovými substráty. Kovový povrch může být elektricky uzemněn a potažen elektrostatickým postřikem (ESD). Tento proces dělá materiál substrátu jednotným a činí produkt atraktivnějším pro oči. Očekává se, že snadné získání různých barev, tlouštěk, povrchových úprav a textur bude řídit prodej produktů.

Růst v latinskoamerickém nábytkářském průmyslu zdůrazňuje poptávku po produktech

Očekává se, že do roku 2025 latinskoamerický trh s práškovými barvami, vedený Brazílií a Mexikem, překročí 2,5 milionu tun. Očekává se, že mexický nábytkářský průmysl dosáhne silného růstu, protože mnoho společností přestěhovalo část svých výrobních operací v zemi do Mexika. Země nabízí vynikající logistická řešení, zatímco přepravuje produkty na cílové trhy, jako jsou USA a Kanada, s nižšími nepřímými náklady ve srovnání s jinými zámořskými destinacemi.

Mezi hlavní hráče na trhu s práškovými barvami patří BASF, Axalta Coating Systems, Akzo Nobel NV, Asian Coatings a Jotun. Výrobci se nadále zaměřují na zvyšování povědomí tím, že stahují katalogy na webové stránky a prodávají produkty prostřednictvím online portálů. Kromě toho hlavní výrobci najímají odborníky v oboru a investují do rozšíření kapacity, aby získali konkurenční výhodu.

Výrobci se pokoušejí navázat přímé partnerství s koncovými uživateli, aby zajistili nepřetržitý maloobchod s jejich výrobky. Přijímají také strategie, jako je rozšiřování sortimentu produktů a uzavírání dlouhodobých dohod o dodavatelském řetězci s cílem zvýšit ziskové marže a získat konkurenční výhodu na trhu.