Poptávka oxidu titaničitého se neustále zvyšuje

- Apr 08, 2019-

Nedávno byl trh s oxidem titaničitým ovlivněn zprávami o přísné ochraně životního prostředí a odstavení a oprav některých výrobců. Očekává se, že růst cen bude silný. Stojí za zmínku, že od roku 2018 funguje domácí trh s oxidem titaničitým hladce jako celek a vývoz v porovnání s předchozími lety významně vzrostl. Řada kótovaných společností přidala příslušnou výrobní kapacitu.


Uvádí se, že odpadní kyselina se vyrábí hlavně z průmyslových odvětví, jako je zpracování oxidu titaničitého a moření oceli. Očekává se, že vyšetřování tohoto kola kyselých podniků eliminuje malou rozptýlenou výrobní kapacitu za výrobním procesem v příslušných průmyslových odvětvích. Celková nabídka tohoto odvětví je pod tlakem, koncentrace na trhu roste a související průmyslové výrobky nyní rostou.

                                                             

Kromě toho některé závody na výrobu oxidu titaničitého v Shandongu byly odstaveny, výroba se snížila a současná zásoba není dostatečná pro podporu restartu zařízení a trh je obnoven.


Roční objem vývozu oxidu titaničitého v Číně je přibližně 830 000 tun, což představuje meziroční nárůst o 15% a poptávka po zámoří je silná. Vzhledem k rozšiřování poptávky z rozvojových zemí a zvyšování cen mezinárodních gigantů vzrostl také objem a cena čínského vývozu oxidu titaničitého. Vývoz je dobrý nebo změní strukturu nabídky a poptávky.


Relevantní analýzy agentury uvedly, že v současné době, národní cena zlata kámen titan oxidu titaničitého je 16000-18000 juan / tunu, anatas oxidu titaničitého cena je 14000-14800 juan / tunu. Domácí trh s oxidem titaničitým funguje jako celek, ale objem vývozu oxidu titaničitého v tomto roce prudce vzrostl, zejména v jihovýchodní Asii, Indii a dalších zemích.


Jako důležitá přísada je oxid titaničitý široce používán v nátěrech, plastech, barvách, chemických vláknech, gumách a dalších odvětvích a má nejsilnější korelaci s realitním průmyslem. V posledních letech se neustále zvyšuje poptávka po oxidu titaničitém a postupně se zvyšují vedoucí nové kapacity tohoto odvětví.