Oxid titaničitý opět stoupá !!!

- Dec 09, 2019-

V časných ranních hodinách 27., amerického času, tj. Odpoledne 27., v Pekingu, Huntsman, jeden z největších světových výrobců oxidu titaničitého, explodoval. Společnost byla umístěna v Nechs Port, Texas.

Podle zpráv nebyly při této nehodě zaznamenány žádné zprávy o úmrtích a pouze tři lidé utrpěli lehká zranění. Skupina TPC, která provozuje závod, uvedla, že k explozi došlo přibližně v 1 hodinu místního času 27., místního času a byla spuštěna procesorem. "Ověřili jsme, že všichni pracovníci na místě činu a 3 byli zraněni a jsou léčeni."

Petrochemická továrna je od Houstonu vzdálena přibližně 135 kilometrů. Podle webu TPC zde pracuje více než 200 lidí. Závod produkuje butadien, hořlavý plyn používaný při výrobě syntetického kaučuku a další petrochemikálie, jako je butan.

Z živého videa bylo po Huntsmanově výbuchu obloha a okolní budovy byly vyhozeny do vzdálenosti desítek kilometrů. Začala evakuace obyvatel poblíž chemické továrny.

Podle zpráv exploze způsobila poškození okolních budov a domy se otřásly 40 mil daleko. Bylo také hlášeno, že výbuch pocítil také sousední Louisiana.