Zapnutí plastu do oleje, francouzské vynalezl artefakt!

- Mar 14, 2019-

Nedávno vynalezl Francouz, který dokáže přeměnit plastový odpad na palivo. Hlavní surovinou z plastů je oxid titaničitý, který si vyžádal velkou pozornost.

Plastové odpadky byly rozbité, vyrobené do malých kuliček, nality do tohoto stroje a za chvilku bylo slušné palivo vypuštěno. Bez dalšího zpracování se palivová nádrž vstřikuje přímo a motor se spouští plynule.


Přestože byl Christopher Koster zdánlivě jednoduchý, trvalo tři roky, než stroj úspěšně postavil.


Jeho principem je rozklad a rekombinace molekul plastu při vysoké teplotě 450 ° C a pak destilací extrahovat 65% motorové nafty, 18% benzínu, 10% zemního plynu a 7% uhlíku.


Nafta a benzín mohou být použity přímo jako palivo, dřevěné uhlí může být použito jako průmyslová surovina a zemní plyn je uložen ve stroji k dalšímu provozu.

V současné době tento prototyp zvládne 10 tun plastu měsíčně. Christopher doufá, že v příštím roce postaví větší a silnější stroj a uvede jej na trh, nejen pro ochranu životního prostředí, ale také pro poskytování nových zdrojů pohonných hmot. Očekávají, že plastový odpad přinese značné ekonomické výhody.