Použití ropné pryskyřice

- Mar 14, 2019-

Ropná pryskyřice má širokou škálu použití a má dobrou vzájemnou rozpustnost s přírodním kaučukem a může zvýšit viskozitu a změkčit. Obvykle se používá společně s jinými pryskyřicemi a může být také použit jako modifikátor. Ropná pryskyřice je termoplastická, vysoce aromatická uhlovodíková, nereaktivní uhlovodíková pryskyřice odvozená z ropy. Má vlastnosti nízkých kyselin, dobrou mísitelnost, odolnost proti vodě, odolnost vůči ethanolu a chemickou odolnost, chemickou stabilitu vůči kyselinám a dobrou viskozitu a tepelnou stabilitu. Tento článek uvádí příklad klasifikace použití ropné pryskyřice.


Použití ropné pryskyřice:


Barva: Ropná pryskyřice se používá k výrobě různých barev a značení silnic. Směs se smísí se suchým olejem, aby se vytvořil lak. To může zlepšit alkalickou odolnost a odolnost proti nárazům laku. Používá se při výrobě základních nátěrů pro zlepšení teplotní odolnosti a odolnosti proti vodě. Provádění nátěru střední třídy nejen šetří 10% rostlinného oleje, ale také zlepšuje lesk, odolnost vůči vodě a kyselinám a zásadám odolnost nátěrového filmu.


Kaučuk: Ropná pryskyřice se používá jako kaučuková přísada jako náhrada tradiční kumaronové pryskyřice, která může zvýšit viskozitu a zlepšit míchání a vytlačování. Jako změkčovadlo kaučuku lze použít petrolejovou pryskyřici s nízkým bodem měknutí a pro zvýšení Liu lze použít vysoký bod měknutí. Světle zbarvená ropná pryskyřice je vhodná pro barevnou gumu a tmavá pryskyřice je vhodná pro černou gumu.


Inkoust: Ropná pryskyřice je vhodná pro výrobu různých barevných ofsetových tiskových barev a běžných inkoustů. Jako spojovací prostředek může nahradit kalafunu na bázi vápníku, která nejen zlepšuje jas, rychlost sušení a kvalitu tisku inkoustu, ale také snižuje náklady.


Pojivo: Ropná pryskyřice se používá jako směsné činidlo pro míchání s přírodním kaučukem v rozpouštědle za vzniku lepidla citlivého na tlak, které má nízkou reaktivitu za podmínek ohřevu a může udržet viskozitu. Ropná pryskyřice pro inkoust, hlavně bod měknutí c9 petrolejová pryskyřice, pryskyřice dcpd. Přidání ropné pryskyřice do inkoustu může dosáhnout efektů vývoje barev, rychlého sušení, zjasnění a zlepšeného tiskového výkonu.


Použití ropných pryskyřic: ropná pryskyřice se používá hlavně v průmyslu nátěrových hmot. Například emulze petrolejové pryskyřice se používá pro syntézu výztuže zejména v průmyslu nátěrů. Například emulze petrolejové pryskyřice se používá jako vyztužená syntetická latexová barva a lehká petrolejová pryskyřice se používá k výrobě olejového laku ke zlepšení. Lesk a přilnavost; pryskyřice s nízkým bodem měknutí se používá jako změkčovadlo pro kaučuk, bod měknutí je vysoký, aby se zvýšila tvrdost syntetického kaučuku, a také se používá k výrobě vodovzdorného vlnitého papíru. Skládá se z chlorovaných parafinových povrchově aktivních látek a dalších architektonických nátěrů; je také široce používán v tiskařských barvách, barvách a lepidlech jako surovina pro přísady do ropných polí.