Použití polymerů N-vinyl kaprolaktamu

- Nov 16, 2019-

U vlasové kosmetiky se zvyšuje používání gelových přípravků. Prostředek na úpravu vlasů v gelovém přípravku a gelový přípravek by měl splňovat následující technické podmínky, jmenovitě netoxický, transparentní, bezbarvý, nelepivý, dobrý stylingový účinek, nízká hygroskopičnost a dobrá konzistence. .


Zde používané kopolymery také vykazují určité vlastnosti, které vyžadují zlepšení. Většina gelů je zakalená až neprůhledná s výjimkou určitých neiontových kopolymerů, jako je Luviskol K90, K30, Luviskol VA 64 (BASF) nebo polyvinylformamid. Vlasy ošetřené těmito kopolymery jsou také vysoce savé a vysoce viskózní. Rovněž je třeba zlepšit stereotypní efekt.


Vlasové kosmetické přípravky zahrnují zejména usazovací činidlo a / nebo kondicionér v kosmetickém přípravku pro vlasy, jako je činidlo pro ošetření vlasů, vlasová pěna, (vlasový) gel nebo vlasový sprej, vlasové mléko, kondicionér a praní. Vlasy, vlasové vody, vlasové tekutiny, dlouhodobě působící prostředky na barvení vlasů, prostředky na barvení vlasů a bělicí prostředky, přípravky "horkého oleje", kondicionéry, fixátory na vlasy nebo spreje na vlasy. V závislosti na oblasti použití mohou být vlasové kosmetické přípravky aplikovány ve formě (aerosolových) sprejů, (aerosolových) pěn, gelů, gelových sprejů, mastí, pleťových vod nebo vosků.


Vhodnými vlasovými kosmetickými polymery jsou také neutrální polymery, jako je polyvinylpyrrolidon, kopolymery N-vinylpyrrolidonu a vinylacetátu a / nebo vinylpropionátu, polysiloxany, polyvinylkaprolaktam. A kopolymery obsahující N-vinylpyrrolidon, polyethylenimin a jejich soli, polyvinylamin a jeho soli, deriváty celulózy, polyaspartáty a deriváty.


Pro dosažení určitých vlastností může formulace dále obsahovat kondicionační materiál na bázi silikonové sloučeniny. Vhodnými silikonovými sloučeninami jsou například polyalkylsiloxany, polyarylsiloxany, polyarylalkylsiloxany, polyethersiloxany, silikonové pryskyřice nebo polydimethylsiloxanové kopolymery. Alkohol (CTFA) a aminofunkční polysiloxanové sloučeniny, jako je amino-terminovaný polydimethylsiloxan (CTFA).


Polymery N-vinylcaprolaktamu, které nabízíme, jsou zvláště vhodné pro použití ve formulacích pro úpravu vlasů, zejména spreje na vlasy (aerosolové spreje a spreje na pumpu bez hnacího plynu) a vlasové pěny (aerogely a používané jako usazovací činidlo v čerpací pěně bez hnacího plynu.