Analýza trhu UV inkoustů a vodních inkoustů

- Feb 06, 2019-

   UV inkousty a inkoustové inkousty na bázi vody budou na trhu velmi oblíbené a většina inkoustů používaných v Číně jsou inkousty na bázi rozpouštědel. Inkoust na bázi rozpouštědla je suchý suchý inkoust, který má pomalou dobu schnutí a vyžaduje 8 hodin přirozeného sušení. Při procesu sušení musí být 60% rozpouštědla vypařeno. Toto vážné znečištění, pod heslem "návrat k přírodnímu prostředí nejdříve", podléhá nejen přísným předpisům vládních útvarů, ale také sousedům. Sítotisková továrna také nechce používat. Proto je nevyhnutelné, že UV inkousty a inkousty na bázi vody budou zabírat trh s sítotiskem v budoucnu.


Nejprve trendy na trhu se sítotiskem (UV inkoust)


V současné době je inkoust pro sítotisk určen hlavním proudem prchavých suchých tiskáren z hlediska výstupu a odrůdy. Produkce UV inkoustů se však každoročně zvyšuje a nárůst je velký. Výkon převyšuje volatilní inkoust pro suchou sítotisk, což je jen otázka času. Vzhledem k nárůstu typů oligomerů, prepolymerů a polymerizačních iniciátorů v UV sítotisku jsou sítotiskové inkousty více použitelné a mohou být použity pro sítotisk různých substrátů. Míra obsazenosti se zvyšuje.


1. Sítotisková barva (UV inkoust) je vhodná pro různé tiskové materiály. Papír, povlečený papír, výrobky z dřeva, syntetický papír, polyvinylchlorid (PVC (4565, -60.00, -1.30%)) 1 propylen (PMMA), terpolymer akrylonitrilu a butenu styrenu, akrylonitril- kopolymer styrenu, , polykarbonát (PC), polyester (PET), polyuretan, zpracovaný polyetylén, upravený polypropylen, plast (7860, -190.00, -2.36% 883, 11,00, 1,26%) keramická, termosetová pryskyřice.


2. Sítotisková barva (UV inkoust) má silný funkční výkon. Sítotiskové inkousty (UV inkousty) jsou vhodné pro vysoce kvalitní, diverzifikační a speciální výrobky, které vyžadují speciální zpracování.


1) fyzikální: displej z tekutých krystalů, odporové pájení; elektrická izolace, elektrické, elektrické pole, magnetické atd .; tepelná teplotní pěna, teplota, perla, fluorescence, noční krystal, tepelný přenos a tak dále.

2) chemická, léčivá koroze, stripování etanolem atd .; biochemické antibakteriální, antivegetační, atd .; absorpce, adsorpce, reakce, vodoodpudivost, oxidační koroze.

3) povrchová dekorace: krystalové lepidlo, leptání kovů, matné vrásky, neoslňující, zrcadlový kov atd .; třírozměrný, tlustý filmový tisk, Braillovo písmo, vzor krystalů, vrásky, zlomená grafika, korálové vzory.


Za druhé, trend trhu s vodním tiskem


Mezi těkavými suchými tiskařskými barvami, barvami na bázi vody vytvořenými v osmdesátých letech minulého století byla věnována velká pozornost kvůli jejich šetrnosti k životnímu prostředí. Na začátku vývoje vodních tiskařských inkoustů byly kdysi zaznamenány, ale nebyly oblíbené kvůli špatné spotřebě vody na šablony a vráskám způsobeným papírem absorbujícím vodu při tisku na papíře. Po vstupu do 90. let byly výše uvedené problémy postupně vyřešeny. S nástupem nových tiskových barev na bázi vody používajících uretanové emulze se odrůda také zvýšila.


Objektivně, protože funkce, použití, cena, vybavení a dodávky (vodní tiskové barvy) jsou lepší než inkoustové sítotiskové barvy (UV inkousty), tradiční tiskařské barvy postupně zmizí na trhu se sítotiskovými inkousty. Nahrazeny inkousty na bázi vody a UV inkousty a konečně vodní inkousty zcela zabírají trh. Komerční inkoustové inkousty jsou v souladu se zásadami jednoduchosti, praktickosti a hospodárnosti. Tři nedostatky, které existovaly předtím, byly nyní překonány.


1. Problémy při schnutí tiskařských barev na vodní bázi.

Největší nevýhodou vodních tiskových barev je to, že jsou pomalejší než rozpouštědla. Teoreticky je odpařovací energie vody 4-5krát větší než voda. Jak zlepšit sušení vlastností je komplexní problém. Po letech výzkumu se celkově zlepšilo složení barviv na bázi vody. 1 Za prvé, obsah vody v minulé vodní tiskové barvě byl snížen ze 70% na 30%. 2 je vysoce kvalitní vodní tisková barva, takže barva na bázi vody, která může být vytištěna pouze sítem o velikosti 150 mesh, může být vytištěna sítem o velikosti 300 ok. Tímto způsobem se tisková fólie ředí a sušení se zrychlí. 3 je snížení viskozity vodného tiskařského inkoustu, aniž by se zhoršil tiskový efekt, snížilo povrchové napětí a podporoval kapilární jev, aby se zlepšily účinky odpařovacího sušení a osmotického sušení. 4 je nejdůležitější, musí existovat vysoce výkonná infračervená sušička. Protože infračervené světlo je radiační energie, má pronikající sílu, může přímo interagovat s molekulami inkoustu a současně ohřívá uvnitř i venku, podporuje okamžité sušení. Nyní používá vodní tiskařský inkoust pro barevný tisk, okamžité sušení mezi barvou a barvou, 150 ° C Jen 5s. Tato rychlost sušení je téměř tak rychlá jako sítotiskové inkousty (UV inkousty).


2. Problém následného tisku vodní tiskové barvy

Minulé vodní tiskové barvy pro předměty pohlcující vodu (porézní předměty), jako jsou textilie (bavlna, konopí, vlna, smalt, polyester, nylon a smíšené látky), papír (papír, lepenka) Kůže (kůže, umělá kůže) a podobně jsou dobré, ale podklad s tvrdým povrchem je obtížný. V dnešní době, protože fixační činidlo pro vodní tiskové barvy je vyrobeno z akrylu, polyesteru a polyesteru, má všesměrovou funkci pro neabsorbující substráty, substráty s hladkými a tvrdými povrchy a objekty, které byly v minulosti obtížné . Vynikající přilnavost. Jako jsou vodní tkaniny, syntetický papír, silné plátno, tuhé PVC, PVC, samolepky, PVC plátno, umělá kůže, akryl, ABS, AS, PET, PS, sklo, tvrdá hliníková fólie, nerezová ocel a tak dále.


3. Problém plné tiskové barvy na bázi vody Ačkoli minulé vodní tiskové barvy byly vodné, většina z nich byla přidána s 10% až 15% rozpouštědla, aby se zlepšila měkkost, živost a prevence krvácení tiskové barvy. V současné době vodní tiskové barvy překonaly výše uvedené problémy a jsou to všechny vodní tiskové barvy. Vývoj vodního tiskařského inkoustu se stala horkým tématem firem pro sítotisk. Vzhledem k tomu, že země má předpisy o ochraně životního prostředí, odborníci na sítotisk se probudili a odmítli používat inkousty pro tisk na bázi rozpouštědel pro své vlastní zdraví. Sousedi sítotiskové továrny budou volat součást ochrany životního prostředí tak dlouho, dokud bude trochu vůně; u zakázek přijatých od vývozních obchodníků, jako jsou hračky, oděvy, nábytek, závěsy atd., se často uvádí, že je vyžadováno netoxické zpracování tiskových barev; Když nosíš košili, naučíš se ji dotýkat i rukama. Pokud tisknete s inkoustovou tiskovou barvou na vodu, měli byste se také zeptat, jestli zákazník tiskne na vodní tiskový inkoust. Dalším důvodem je, že předtiskové sítotisk byl zpracován počítačem. Od návrhu, textu, vzoru, kombinace až po čtyřbarevný filmový výstup mohou být dodány speciální předměty za hodinu, vyzdvižení talířů (čtyřbarevná verze) ve stejný den, vysoce výkonný čtyřbarevný sítotiskový stroj, vysoce účinný infračervený instantní sušička Dodávka, vytváření podmínek pro použití vodních tiskových barev.