Tržní hodnota ropných pryskyřicí dosáhne 2,58 miliardy usd v roce 2021

- Oct 19, 2020-

Očekává se, že globální trh s ropou dosáhne do roku 2021 2,58 miliardy USD se složeným ročním tempem růstu ve výši 7,7 %.

Trh je tažen především rostoucí poptávkou ze strany koncových uživatelů, jako jsou výrobky osobní hygieny, pneumatiky, automobily a stavebnictví. Očekává se, že Blízký východ, Afrika a Latinská Amerika budou mít v příštích pěti letech silný růst. V Saúdské Arábii, Brazílii a Nigérii rostoucí trh osobní hygieny posílil poptávku po ropných pryskyřicích v těchto regionech.

1. Asijsko-pacifický region: největší trh s ropnými pryskyřicemi

Asijsko-pacifický region je v současné době největším trhem pro ropné pryskyřice. Čína je největším spotřebitelem ropné pryskyřice v regionu.

Níže jsou příznivé faktory na podporu trhu s ropou pryskyřice v asijsko-tichomořském regionu:

-Výrobci ropných pryskyřice jsou soustředěni hlavně v této oblasti.

-Rostoucí poptávka po komerčních a průmyslových budov v této oblasti.

-Investice do automobilového průmyslu nadále rostou.

2. C5 ropná pryskyřice: produkt s největším podílem na trhu s ropnými pryskyřicemi

Ropné pryskyřice jsou rozděleny do čtyř hlavních typů, ropných pryskyřic C5, ropných pryskyřic C9, hydrogenovaných uhlovodíkových pryskyřic a ropných pryskyřic C5/C9. Jedná se o široce používané typy ropné pryskyřice. V roce 2015 zaujímá ropná pryskyřice C5 největší podíl na trhu, pokud jde o hodnotu a množství, protože se snadno vyrábí a je nákladově efektivní.

3. Lepidla a tmely: největší aplikační pole na trhu s ropnou pryskyřicí

Ropná pryskyřice může být použita v lepidlech a tmely, tiskařské barvy, barvy a nátěry, gumové přísady, pásky a štítky. Vzhledem k rostoucímu používání lepidel a tmely ve stavebnictví a knihařské terminálové průmyslu, ve srovnání s jinými aplikačními poli, ropné pryskyřice představovaly tržní hodnotu a množství lepidel a tmely v této oblasti Má největší podíl na trhu.

Hlavními výrobci na trhu s ropnou pryskyřicí jsou Eastman Chemical Company (USA), Exxon Mobil Corporation (USA), Total Cray Valley (USA) a Kolon Industries (Jižní Korea), Shandong Landun Petroleum Resin Co., Ltd. (Čína), Puyang Tiancheng Chemical Co., Ltd. (Čína) a Shanghai Jinsen Uhlovodíková resin Co., Ltd. (Čína).